25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

Türk Reasürans İç Sistemler Başkanlığına Mehmet Kalkavan atandı

2015 yılından bu yana Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı’nın Genel Müdürü olarak görev yapan Mehmet Kalkavan, Türk Reasürans Yönetim Kurulu tarafından Türk Reasürans İç Sistemler Başkanı ve Denetim Komitesi Üyesi olarak atandı.

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı’nın Genel Müdürü Mehmet Kalkavan, Türk Reasürans Yönetim Kurulunca Türk Reasürans İç Sistemler Başkanı ve Denetim Komitesi Üyesi olarak atandı.

Kalkavan, Sigorta ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) onay sürecinin tamamlanmasını takiben Sigortacılık ve Özel Emeklilik Sektörlerinde İç Sistemlere Dair Yönetmeliğin 6. maddesine istinaden 2 Ocak itibarıyla Türk Reasürans’ta İç Sistemler Başkanı olarak göreve başlayacak.

Mehmet Kalkavan kimdir?

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Kalkavan, meslek hayatına 1993 yılında Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’nda başladı. Yüksek lisansını Boston Üniversitesi’nde finans üzerine yapan Kalkavan, Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’nda 16 yıl süre ile Başkan Yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, 2009 yılı Ocak ayında Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği’nde Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev aldı. 2013 yılı Temmuz ayında Genel Sekreterlik görevine getirilen Kalkavan, 2015 yılı Mayıs ayında Türk Sigorta Enstitüsü’nde GenelMüdürlüğüne atandı. Geçmişte Sigorta Tahkim Komisyonu, Tarım Sigortaları Havuzu, Güvence Hesabı, DASK, Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı ve Türk Loydu Vakfı’nda Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Kalkavan, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER