24 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

“Teknik Personel Yeterlilik Sınavı” için son başvuru tarihi 4 Aralık

testAcenteler ve bankalar nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için düzenlenen “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı”na başvuru 4 Aralık’ta sona eriyor.

Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hükümleri kapsamında, sigorta acenteleri ve bankalar nezdinde sigorta ürünlerine yönelik pazarlama, bilgilendirme ve satış işlemlerini gerçekleştirecek teknik personel için “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı” düzenlenecek. Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kars ve Trabzon il merkezlerinde düzenlenecek olan “Teknik Personel Yeterlilik Sınavı” 27 Aralık 2014 tarihinde yapılacak. Sınava ilk defa katılacaklar için son başvuru tarihi 4 Aralık 2014, başarısız olmuş adaylar için başvuru süresi ise 5-11 Aralık 2014. Sınavlarda başarısız olmuş adaylar, bu tarihlerde 60 TL sınav ücreti ödeyerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

İlgili yönetmelik hükümleri gereği kişilerin teknik personel olabilmesi için söz konusu sınavda başarılı olmaları gerekiyor. Söz konusu sınavlara hazırlanmak isteyen kişiler için www.segemakademi.org sitesi üzerinden elektronik ortamda “Teknik Personel Yeterlilik Sınavına Hazırlık Eğitimi” düzenlenecek. Eğitime ilişkin detaylı bilgilere www.segem.org.tr internet adresi üzerinden ulaşmak mümkün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER