18 Temmuz 2024, Perşembe
spot_img

TARSİM, Sigorta Haftası’nı ‘Pazar Yeri’nde kutladı

tarsim4TARSİM, Sigorta Haftası’nı ‘Pazar Yeri’ organizasyonu ile kutladı. Etkinlikte, sigortanın hayatımızda giderek artan önemine değinildi ve tarım sigortaları hakkında genel bilgilendirmeler yapıldı.

SİGORTAMEDIA

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), sigorta bilincinin yaygınlaştırılması amacıyla bu yıl 26 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında dördüncüsü gerçekleştirilen Sigorta Haftası’nı ‘Pazar Yeri’ organizasyonu ile kutladı.

tarsim3

SİGORTAMEDIA’nın takip ettiği etkinlik dün gerçekleştirildi. Etkinliğe, TARSİM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ramazan Kadak, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü ve TARSİM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Ahmet Genç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı Bekir Engürülü, Türkiye Sigorta Birliği Genel Sekreter Yardımcısı ve TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalkavan, TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bülent Bora ve Genel Müdür Yardımıcısı Zeki Karakurt, Genel Müdürlük ile Tekirdağ Bölge Müdürlüğü çalışanları, İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kasım Piral, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz İlçe Tarım Müdürlüğü, Beykoz Belediyesi, Beykoz Ziraat Odası, Sakarya Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birliği, Beykoz Tarım Kredi Kooperatifi, İstanbul Arı Yetiştiricileri Birliği, sigorta şirketleri ve bankalardan yetkililer, üreticiler/yetiştiriciler, köy muhtarları ve yöre halkı katıldı.

tarsim1Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin ve HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu’nun da katılım gösterdiği etknilik çerçevesinde gerçekleştirilen tanıtım toplantısında, sigortanın hayatımızda giderek artan önemine değinildi ve tarım sigortaları hakkında genel bilgilendirmeler yapıldı. Üreticilerin bin bir emeği ile zorlu ve uzun bir yolculuktan sonra; tarlalardan ve bahçelerden sofralarımıza ulaşan ürünlerin tüketiciyle buluştuğu TARSİM pazarı etkinliğin merkezinde yer aldı. Folklor gösterisi ile devam eden program çerçevesinde, sembolik olarak kurulan pazar yeri gezildi, sergilenen ürünler ve ürünlere ait bilgiler incelendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER