18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

TARSİM heyeti Erzurum’da temaslarda bulundu

TARSİM yöneticileri, 12 Aralık tarihinde Erzurum’da Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin genişletilmesi ve bu sisteme ilişkin beklentileri tespit etme amacıyla çeşitli ziyaretlerde bulundu. 

Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü, Genel Müdür Yardımcısı Tufan Özel ve beraberindeki heyet, 12 Aralık tarihinde Erzurum’a giderek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nin yurt genelinde yaygınlaştırılması, üretici ve yetiştiricilerin talep ve beklentilerinin tespit edilmesi ve paydaş kurumlarla olan iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen görüşmelerde, TARSİM heyeti, Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürü Alpaslan Kenger ve Türkiye Sigorta Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Müdürü Ender Kılbaş ile bir araya geldi.

Ziyaretlerde, Devlet Destekli Tarım Sigortasına ilişkin beklentilerin tespit edilmesi ve TARSİM Erzurum Bölge Müdürlüğü’ne bağlı iller özelinde sigortanın yaygınlaştırılarak penetrasyon oranının artırılması yönünde yapılabilecek çalışmalar hakkında karşılıklı istişarelerde bulunuldu.

TARSİM heyeti program kapsamında Erzurum Bölge Müdürlüğü’nü de ziyaret ederek bölgesel düzeyde sürdürülen çalışmalara ilişkin bilgi edindi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER