7 Aralık 2023, Perşembe
spot_img

TARSİM, eğitimlerle eksper kadrosunu güçlendiriyor!

tarsimSONDevlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nde yer alacak TARSİM eksperleri, üreticiye en üst düzeyde hizmet sunabilmek amacıyla eksperlik eğitimi alacak.

Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi’nde yer alacak Tarım Sigortaları Havuz (TARSİM) eksperlerini yetiştirmek ve bu doğrultuda üreticiye en üst düzeyde hizmet sunabilmek amacıyla eksperlik eğitimi verilecek. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi A.Ş. ile koordineli olarak düzenlenen Tarım Sigortaları Havuz Eksperliği Eğitimi için başvurular 15 Ekim’de son bulacak.

5363 Sayılı Tarım Sigortaları Kanunu kapsamında, risk inceleme ve hasar tespit organizasyonlarında görev alacak adaylar için, Mersin Erdemli Alata Bahçe Kültürleri Araştırma İstasyonu’nda Bitkisel Ürün Sigortası branşında, Tarım Sigortaları Havuzu Eksperlik Eğitimi düzenlenecek. Bu yıl 16’ncısı gerçekleşecek olan eğitime, Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) tarafından yapılacak ön eleme sınavını kazanan adaylar katılabilecek.

Ön eleme sınavı 25 Ekim’de

Ön eleme sınavı başvuruları, 15 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında, Sigortacılık Eğitim Merkezi (SEGEM) www.segem.org.tr web sayfası üzerinden alınıyor. Adayların başvurularını, söz konusu web sayfasındaki “Tarım Sigortaları Havuzu Eksperliği Ön Eleme Sınavı Başvuru Kılavuzu”nda yer alan açıklamalar doğrultusunda yapmalarının ardından, 25 Ekim’de Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Giresun, İstanbul, İzmir ve Malatya il merkezlerinde Ön Eleme Sınavı gerçekleştirilecek.

Ön Eleme Sınavı’nda başarılı olan adaylar, 17-29 Kasım tarihleri arasında, 104 saatlik Bitkisel Üretim Temel Eğitim Programı’na katılacak. Temel Eğitimler sonucunda yapılacak sınavlarda başarılı olan adaylar “Tarım Sigortaları Havuzu Eksperlik Eğitimi Belgesi” almaya hak kazanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER