15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

Şubeleşmede Hazine onayında süre uzatıldı

hazineHazine Müsteşarlığı, acentelerden gelen ek süre talebine karşılık, şube açma uyumunda gerekli onayın alınabilmesi için başvuru süresinin bir defaya mahsus olmak üzere başvuru tarihinin 1 Şubat 2015 tarihine kadar uzattı.

Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü 014/32 sayılı Sigorta Acentelerinin Şube Açma ile İlgili  Kurallara  Uyumu  Konusunda  Sektör  Duyurusuna  Ek  Sektör  Duyurusu” yayınladı. Duyuruda, acentelerden gelen ek süre talebine karşılık, şube açma uyumunda gerekli onayın alınabilmesi için başvuru süresinin uzatıldığı ifade edildi.

Hazine, daha önce yayınladığı duyuru ile şube şeklinde teşkilatlanmaya devam etmek isteyen acentelerin elektronik ortamda başvuru yaparak Hazine’den onay almaları gerektiğini belirtmişti. Aynı duyuruda onay alan acentelerin faaliyetleri ile ilgili olarak üç ayda bir, Müsteşarlıkça talep edilecek mali tabloları da hazırlanması gerektiği ifade edilmişti.

Müsteşarlığa çok sayıda ek süre talebinin geldiğini belirtildiği ek sektör duyurusunda ise bir defaya mahsus olmak üzere başvuru tarihinin 1 Şubat 2015 tarihine kadar uzatıldığı belirtildi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER