13 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

SSL 14. sezonunda Auto King ile daha da güçlendi

14’üncü sezonu düzenlenecek olan Sigorta Sektör Ligi (SSL) 10. yılını geride bıraktı. SSL’nin heyecan verici bir tarafa doğru gittiğini söyleyen Sigorta Sektör Ligi Kurucusu Muhammet Erdoğan, artık yola Auto King’le devam edeceklerini söyledi. Auto King CEO’su Serkan Süer ise organizasyona sponsor olmaktan dolayı duydukları mutluluğu dile getirerek, “Umarım bu organizasyona uluslararası arenada da başlanır ve aynı şekilde devam eder” dedi. 

SİGORTAMEDYA ÖZEL

Sigorta profesyonelleri ve şirketleri arasında dostane bir rekabet ortamı oluşturmayı amaçlayan sektörün en önemli organizasyonlarından Sigorta Sektör Ligi, bu sezon “14. Auto King Sigorta Sektör Ligi” adıyla düzenleniyor. Kasım ayında sahibinden.com tarafından satın alınan Auto King, lige sadece ismini değil aynı zamanda yenilikçi ruhunu da katmayı da amaçlıyor.

Sigorta Medya Genel Yayın Yönetmeni Can Kantar, Sigorta Ekranı’nda Sigorta Sektör Ligi kurucusu Muhammet Erdoğan ve Auto King CEO’su Serkan Süer’i ağırladı. Erdoğan, SSL’nin 14. sezonuna ilişkin bilgilendirmelerde bulanarak gelecek hedeflerini aktarırken Süer, Auto King Sahibinden.com iş birliği ve SSL sponsorluğuyla ilgili detayları paylaştı. 

Artık Auto King’le yolumuza devam edeceğiz

SSL’nin 10. yılını geride bıraktığını söyleyen Erdoğan, “Bu macera çok heyecan verici bir tarafa doğru gitti. Güçlü şirketler bize sponsor oldu. Şimdi de Auto King’le yolumuza devam edeceğiz. Bundan sonrası da güzel olacak. Bu destek için Auto King’e ve sahibinden’e teşekkür ediyorum. Organizasyonun detayları arttıkça maliyetler de ona göre artıyor. O yüzden sponsorlar bizim için çok önemli. Auto King’le daha da güçlendik” diye konuştu. 

Spor önemli bir birleştirici güç

Sektörde trafik sigortaları, kasko, hasar, deprem gibi hep belli konuların konuşulduğunu dile getiren Erdoğan, “Biz sektörü bu rekabet ortamından başka bir rekabet ortamına getirelim ve orada birleştirelim istedik. Sporun çok önemli bir birleştirici gücü var. Orada önemli networkler ve dostluklar gelişebiliyor. İletişim çok güçleniyor. Biraz da bu amaçla çıktık yola ve başardık. Ulusala ilk çıkarken farklı bir yol yürüdük, şimdi artık Avrupa’ya takım gönderir seviyeye geldik. Her şey gittikçe güzelleşiyor” ifadelerini kullandı.

Artık takım kurmakta zorlanmıyoruz

14. sezona özel değişikliklerden bahseden Erdoğan, “Biraz daha dijitalleştik. Artık lig ekranlarımızdan turnuvayı anlık olarak takip edebiliyoruz. Geçen sezondan itibaren bir “Talks programı” uygulamaya başladık. Bu sezon da kura çekimi öncesi futbolcu kişiliğiyle bildiğimiz Quick Sigorta Genel Müdürü Eyüp Özsoy bizimle olacak. Onun hikâyelerini dinleyeceğiz. Elit maçımız artık geleneksel oldu. Bu sene ülkemizin finansal fonlarını yöneten üst düzey yöneticilerinden, sigorta şirketlerinin genel müdürü ve yardımcılarından geniş bir katılım oldu. Eskiden bu konuda zorlanırdık ama artık organizasyon tanındığı için hemen takım kurabiliyoruz. Başlangıçta kendimizi tanıtmakla uğraşıyorduk artık o yolu atlattık. 10. yıl özelinde final öncesi bir DJ parti planlıyoruz. DJ’imiz de yine sektörümüzden acente bir arkadaşımız olacak. Her şeyi sektörden alıyoruz” diye konuştu.

Araç sahiplerine uçtan uca hizmet vermek için iş birliği yaptık

sahibinden.com ve Auto King iş ortaklığı hakkında bilgiler veren Serkan Süer, şunları söyledi: “Sahibinden .com artık hepimizin kullandığı bir marka. Teknolojinin bu kadar yükseldiği dönemde rüştünü ispatlamış olan yüzde yüz yerli sermayeli bir teknoloji şirketi ve ilk defa online ve teknoloji dışında bir yatırım yaptı. Söz konusu iş birliği yine uçtan uca ve yüzde yüz araç sahiplerine hizmet vermeyi amaçlıyor. Sahibinden’in kendi bünyesinde Autobid denen bir uygulaması var. İhale sistemiyle birlikte karşılaştırabilir doğru fiyatta nihai müşteriye kendi ekosistemi içerisindeki galeri paydaşlarını da katacak şekilde bir optimizasyon sağlıyor. Biz de bu operasyonun uç noktasında yer alıyoruz. Çünkü bu araç sahiplerinin aynı zamanda bakım ve onarım ihtiyacı da var ve biz de destekleyici kısımdayız. Sigortacılık sektöründe kurumsal yönetişim çok önemli. Bu anlamda da bu iş birliği değerli çünkü ölçebildiğiniz, değerlendirebildiğiniz şeffaf yapıları satın alabilirsiniz ve satabilirsiniz” dedi. 

SSL’ye sponsor olmaktan mutluluk duyuyoruz

SSL ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Süer, “Bu bizi farklı bir eksene, farklı bir düzleme ve farklı bir coğrafyaya taşıyor. Sektör paydaşlarının da kendi içerisinde kenetlenmesini sağlıyor. Biz bile iki tane hazırlık maçı yaptık. Bu hem enerjimizi yükseltti hem de başka bir denklemde ve düzlemde insanları tanımamızı sağladı. Bu anlamda kıymetli. Başta iki kişinin düşündüğü bir organizasyonun tuğla koya koya bu günlere gelmesi bir başarı ve sektör için de bir nefes. Biz de bu vesileyle sektöre servis noktalarımızda onlarla beraber olduğumuzu ama aslında sahada da onların yanında olduğumuzu söylemek istedik. Bu organizasyona sponsor olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz ve çalışanlar için de bir artı değer yarattığını düşünüyoruz. Umarım bu organizasyona uluslararası arenada da başlanır ve aynı şekilde devam eder” dedi. 

SSL’nin hedefi global olmak

SSL olarak globali hedeflediklerini söyleyen Erdoğan, “Yıllardır bunun için çalışıyoruz ancak bir türlü yurt dışına çıkmayı başaramadık şirketlerimizin yüzde 60-70’i yabancı kaynaklı. Bunların dünyada operasyonları var ama nedense ulaşamadık. Biz takım götürdük. Geçen sene Slovenya’ya Türkiye Sigorta’yla gittik. Orada da turnuvada sigorta şirketi yoktu görüşemedik. Böyle bir süreçteyiz. Sponsorluk destekleri çok önemli bu konuda” açıklamalarında bulundu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER