16 Haziran 2024, Pazar
spot_img

Sompo Japan, İngiliz Canopius u satın almak için görüşmelere başladı

sompoSompo Japan, Londra Lloyd’s piyasasında faaliyet gösteren sigorta ve reasürans şirketi Canopius Group’u satın almak için görüşmelere başladı. Satın almanın 971.8 milyon dolar civarında olacağı belirtiliyor. Sompo’nun ana şirketi NKSJ Holding (Nippon Koa Sompo Japan) tarafından ilk olarak Japon medya kuruluşu Nihon Keizai Shimbun’a yapılan açıklamaya göre, Japon sigorta şirketi Sompo Japan satın alma konusunda kararlı. Sompo Japan’ın, nihai kararını vermesiyle birlikte son bir açıklama yapması bekleniyor.

Satın alma, şirket planları dahilinde

Ayrıca, NKSJ’den yapılan açıklamaya göre, muhtemel bir satın almanın şirketin potansiyel birleşme ve satın alma planlarının içerisinde yer aldığı ifade edildi.

Eğer başarıyla sonuçlanırsa, anlaşma, ‘Lloyd’s of London’da yakın zamana kadar gerçekleştirilen en kapsamlı satın alma işlemi olma özelliği taşıyor. Aynı zamanda, anlaşmanın gerçekleşmesi, Sompo Japan için de kendi pazarının dışına açılma fırsatı taşıyor.

Bregal Capital özel sermaye fonu tarafından kontrol edilen Canopius Group, geçen sene Nisan ayında Omega’yı satın almasıyla Lloyd’s’da prim üretimi en yüksek şirketlerden biri olarak kabul ediliyor. Canopius Group, hâlihazırda Avrupa, ABD, Singapur ve Avustralya’da faaliyet gösteriyor. www.insurance-business-review.com/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER