20 Mayıs 2024, Pazartesi
spot_img

Solmaz Altın Birlik Başkanlığı için aday oldu

solmaz altınAllianz Türkiye CEO’su Solmaz Altın, Türkiye Sigorta Birliği’nin 11 Nisan tarihinde yapılacak seçimleri için başkan adayı oldu.

2013 yılında Yapı Kredi Sigorta ve Yapı Kredi Emeklilik şirketlerini satın alarak sigorta sektörünün liderlik koltuğuna oturan Allianz Türkiye’nin CEO’su Solmaz Altın, Türkiye Sigorta Birliği’nin başkanlığına aday oldu. Toplam 70 üyesi bulunan Türkiye Sigorta Birliği’nin yeni başkanı 11 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda belirlenecek.
Güçlü liderlik becerileri ve stratejik vizyonuyla 2009 yılından beri Allianz’ın Türkiye üst yönetiminde görev alan Solmaz Altın, Temmuz 2013 tarihinden beri Allianz Türkiye CEO’su ve 1 Ocak 2014 itibariyle Allianz Grubu’nun Uluslararası İcra Komite’sinin üyesi olarak görev yapıyor.

Allianz kariyeri öncesinde Almanya’da banka ve danışmanlık sektöründe, Dresdner Bank ve KPMG firmaları da dahil olmak üzere birçok şirkette çeşitli görevlerde yer alan Solmaz Altın, Almanya’nın Duisburg kentinde bulunan Gerhard-Mercator Üniversitesi’nin ve Avustralya’nın Sidney kentindeki University of Technology’nin İşletme ve Ekonomi bölümlerinden mezundur. Solmaz Altın, iyi derecede Almanca ve İngilizce biliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER