19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

Şoförlere sigorta müjdesi

ünal akdoğanGaziantep Şöförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ünal Akdoğan, halk otobüsleri, dolmuşlar, minibüsler, taksiciler ve simsarlar için müjdeyi verdi. Akdoğan, bu meslek grupları için sigorta hususunda Başbakan’dan önemli müjdeler aldığını söyledi.

Kaynak: Anteppress

BU MESLEK GRUPLARI ŞANSLI

Halk otobüsleri, dolmuşlar, minibüsler, taksiciler ve simsarlar için 18 günlük yatırılan sigortaların bir aylık gibi gözükerek emeklilik işlerinin kolaylaştırılacağını söyleyen Akdoğan, “Bu karar bizim için müjdeli bir haberdir. Bu meslekle uğraşan binin üzerinde vatandaşımız var. Bu meslek grupları 18 gün sigorta yatırdığı takdirde bir aylık sigorta yatırmış gibi gözükebilecek”dedi.

TAKSİCİLER DAHA DUYARLI

Taksicilerin başvurular konusunda daha duyarlı olduğunu söyleyen Akdoğan, “Verilen bu müjdeli haber için taksiciler daha duyarlı davranıyor. Otobüscü arkadaşlarımızdan ise yeteri kadar hassasiyet yok. Doğuda ve güneydoğuda bu konu pek önemsenmiyor. Bu konu binlerce şöför arkadaşımızı ilgilendiriyor. Tüm şöför arkadaşların bu konuya duyarlı olması gerekiyor. Önemli olan onların da sosyal güvenceye kazandırılmasıdır” ifadelerine yer verdi.

SİSTEMİN OTURMASI İÇİN ZAMAN LAZIM

Otobüslerde kartlı sisteme geçişin alışkanlık haline gelmesinin zaman alacağını aktaran Akdoğan, “Hiçbir şehirde bu uygulama aniden alışkanlık haline gelmez. Kartlı sisetm ilerleyen zamanlarda rayına oturacaktır. Zamanla tüm şehir genelinde paralı sistem tamamen kaldırılarak kartlı sisteme geçilecektir” şeklinde konuştu.

OTOBÜS SAHİPLERİ KARLI ÇIKACAK

Kartlı sisteme geçişin otobüs şöförleri için daha kazançlı bir uygulama olacağını aktaran Akdoğan, “ Kartlı sistem sayesinde otobüs şöförleri ile sahipleri arasındaki kargaşa son bulacaktır. Otobüs sahipleri net kazançlarını daha belirgin bilecektir. Kartlı sistem işini layıkıyla yapan şöför ve otobüs şöförleri için daha mantıklı bir uygulamadır” açıklamalarına yer verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER