17 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img

Sigortanı yaptır, zararını azalt

tarimTürkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, “Bu yıl yaşanan doğal afetler Türk çiftçisini olumsuz yönde etkiledi. Doğal afetlerden az zarar görmenin yolu, sigorta yaptırmaktan geçiyor” dedi.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Abdullah Kutlu, bu yıl yaşanan doğal afetlerin Türk çiftçisini olumsuz yönde etkilediğini belirterek “Doğal afetlerden az zarar görmenin yolu, sigorta yaptırmaktan geçiyor” dedi.

Kutlu, yaptığı yazılı açıklamada, önce kuraklık, arkasından don, şiddetli dolu ve sel felaketlerinden çok sayıda çiftçinin zarar gördüğünü belirterek tarım sigortası yaptıran çiftçilerin ise bu afetlerden daha az zarar gördüklerini ve sıkıntılı günleri daha kolay atlatacaklarını ifade etti.

1634 kooperatif çiftçinin hizmetinde

Çiftçilere sigorta yaptırmaları için çağrıda bulunan Kutlu, “1634 birim tarım kredi kooperatifiyle 200 hizmet bürosu aynı zamanda bir sigorta acentesidir. Gelin, vakit kaybetmeden bağınızı, bahçenizi, tarlanızı, bütün ürünlerinizi sigorta yaptırın. Üreticiler kooperatiflere ve hizmet bürolarına gelerek ürünlerini sigorta yaptırabilirler” dedi. Kutlu ayrıca, açıklamasında şu değerlendirmede bulundu: “Başka çare yok. Doğal afetlerden az zarar görmenin yolu, sigorta yaptırmaktan geçiyor. Zararı telafi etmenin yolu sigorta yaptırmaktan geçiyor.”

MEMLEKET.COM.TR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER