5 Aralık 2023, Salı
spot_img

Sigortadan 1.4 milyon Euro almak için parmaklarını kesti

hızarAlmanya’da sigorta temsilcisi olarak görev yapan bir adam, 1.4 milyon Euro tazminat almak için kendi parmaklarını kesti.

Almanya’nın Norderstedt şehrinde görülen ve Alman basını tarafından “en çılgın sigorta dolandırıcılığı” olarak tanımlanan davada sanık olan Ralf-Werner D.’nin 1.4 milyon Euro tazminat için kendini sakatladığı iddia ediliyor.

50 yaşındaki sanık ise “Testere ile ahşap keserken köpeğimin kuyruğuna bastım ve düştüm. Sonrasını hatırlamıyorum” diyerek kendini savundu.

Olay yerinde neredeyse hiç kan yok

Olayda baş ve işaret parmağını kaybeden Ralf-Werner D. hastaneye kaldırılırken polis ise parmakları aramaya koyuldu. Ancak aradığını bulamayan memurlar, olay yerinde neredeyse hiç kan olmadığını tespit etti. Parmaklar bu olaydan bir hafta sonra sanığın eşi tarafından evin önündeki karda gömülü bulundu. Dolandırıcılık ile suçlanan sanığın, sigorta şirketlerinden 1.4 milyon Euro tazminat almak için kendini sakatladığı tahmin ediliyor.

“Sanığın ifadesi inandırıcı değil”

Uzman raporunu hazırlayan Profesör Hans-Jürgen Kaatsch, sanığın ifadesini inandırıcı bulmadığını belirterek kuşkusunu şu ifadelerle dile getirdi: “Yalnızdı, kaydı ve kullanmadığı eli sakatladı. Üstelik sadece baş ve işaret parmağın eksik olması, elin geri kalan kısmının ise hasar görmemesi ilginç.”

hurriyet.com.tr / Linda Say

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER