26 Şubat 2024, Pazartesi
spot_img

Sigortacılar Bursa’da buluşuyor

btsoBursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Sigorta Acenteleri Genişletilmiş Sektör Analiz Toplantısı’na ev sahipliği yapacak. Güney Marmara Bölgesi’ndeki sigorta acentelerinin katılacağı toplantıda, sektörün sorunları masaya yatırılacak.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 41. Meslek Komitesi tarafından organize edilen ‘Sigorta Acenteleri Genişletişmiş Sektör Analiz Toplantısı’ BTSO Hizmet Binası’nda 25 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Toplantıya Balıkesir, Çanakkale, Yalova, Bilecik, İzmit ve Eskişehir’den çok sayıda sigorta acentesi ile Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Ahmet Genç ve Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Başkanı Hüseyin Kasap da katılacak.

Türkiye’deki sigorta acentelerinin sorunlarının BTSO’da masaya yatırılacağını belirten 41. Meslek Komitesi Başkanı ve TOBB Sigortacılık Meclis Başkanı Remzi Çalışkan, “Sigortacılığın bugünü ve yarınını Bursa’da tartışacağız. Alanında uzman kişiler, sigortacılığın son durumu ve çözüm önerileri konusunda sektör temsilcilerine bilgiler aktaracak. Mesleğimizde acil çözülmesi gereken konuları değerlendireceğiz. Haksız rekabet ve sektör temsilcilerin değişim sürecine adapte olması hususu çok önemli. Türkiye genelinde çok sayıda sigorta acentesi büyük sorunlar ile karşı karşıya. Bunların çözümü konusunda bizler üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Toplantı, bu konuları tartışacağımız bir platform olacak” dedi.

“Farkındalık oluşturmak istiyoruz”

41. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Mehmet Nazif Dağ ise Bursa’da 850’ye yakın sigorta acentesinin bulunduğunu belirterek, sektör analiz toplantısının meslek temsilcilerini buluşturacağını kaydetti.

TOBB Sigortacılık Sektör Meclis Üyesi Kadir Canıtez de sigorta acentelerinin sıkıntılarının çözülmesi için farkındalık oluşturmak istediklerini anlattı.

“Acenteler, sıkıntılarını rahat bir platformda anlatma imkânı yakalayacak”

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ise sigortacılık mesleğinin geleceği, sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulacağı toplantının önemine işaret ederek, “Güzel bir organizasyon gerçekleştirileceğine inanıyorum. Sigorta acenteleri, kendi sıkıntılarını rahat bir platformda anlatma imkânı yakalayacak. BTSO olarak sektörlerimizin sorunlarını çözüme kavuşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Sektörel analiz toplantıları ile meslek temsilcilerinin kendi sektörleri ile ilgili konuşmalarını sağlıyoruz. Toplantının sektör ve Bursa açısından önemli faydalar üreteceğine inanıyorum” dedi.
gundembursa.com

  1. Bu tip toplantılara mutlaka bütün güncel olayları ve sektördeki aksaklıkları iyi bilen bir sigorta eksperini de toplantınıza çağırın.. Zira sektörünüze GÜVENSİZLİK kamu oyu yoklamasında % 69.3…Sakın şaşırmayın,bunun içinde acentalarda dahil.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER