23 Nisan 2024, Salı
spot_img

‘Sigorta şirketlerini yedek parça fiyat artışından koruyoruz’

Sigorta şirketleri için ‘ön ödemeli tedarik sistemini’ hayata geçiren Seyidoğlu Otomotiv’in, Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Soyluk, “Sigorta şirketlerinin kendi analizleri sonucu talep ettikleri ürünleri ön ödeme koşuluyla, önceden satın alarak, onlar adına depoluyor ve artan fiyatlardan etkilenmemelerini sağlıyoruz” diyor.

ALP SÜER/ SİGORTAMEDYA

Sigorta sektörünün orijinal yedek parça tedarikçisi Seyidoğlu Otomotiv, sigorta şirketleri için ‘ön ödemeli tedarik sistemi projesini’ hayata geçirdi. Sigorta şirketlerini yedek parça fiyat artışından koruyan sistem, şirketlerin kârlılıklarını da artırıyor. Konuyla ilgili sorularımızı yanıtlayan Seyidoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Soyluk, “Sigorta şirketlerinin kendi analizleri sonucu talep ettikleri ürünleri, önceden satın alarak onlar adına depoluyor ve artan fiyatlardan etkilenmemelerini sağlıyoruz” diyor. Aktif olarak 7 sigorta şirketi ile anlaşma yaparak söz konusu projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Soyluk, ilgili işlemin 1 yıl süreli olarak olduğunu ve sigorta şirketlerine süre sonunda parçaları ilgili tarihteki fiyatlardan ‘geri alım garantisi’ de verdiklerini söylüyor. Bu proje ile sigorta şirketlerinin hem ‘bulunabilirlik’ sorununun çözüldüğünü hem de şirketlerin artan fiyatlardan etkilenmediklerini vurgulayan Soyluk, proje sayesinde sigorta şirketlerinde yüzde 40-50 ilâve kâr artışının gözlendiğini söylüyor.

Halka arz olacak, acente kuracak 

Çalışma sistemini sigorta şirketlerine göre entegre eden Seyidoğlu Otomotiv’in, yurt içi tedarik imkânları yanı sıra, 30 farklı ülkeden de ithalat yaptığını belirten Soyluk, “Etkili tedarik gücümüz sayesinde kendi sahip olduğumuz araçlar ile İstanbul içi 24 saat, İstanbul dışı 48 saatte talep edilen parçayı istenen noktaya ulaştırıyoruz” diyor. Genişleyen iş hacmi ile yurtiçi genelinde şube-depo yatırımlarının da gündemde olduğunu ifade eden Soyluk, Ankara depo yatırımlarını tamamlandığını, Ankara depo vasıtası ile Ankara içinde de kendi araçları ile sevkiyat yapılabildiğini kaydediyor. Seyidoğlu Otomotiv’in 2023 yılı hedefleri hakkında da bilgiler veren Soyluk, Seyidoğlu Otomotiv’i 2023 yılı içerisinde halka arz edeceklerini, bu amaç doğrultusunda çalışmaların devam ettiğini söylüyor. Bu yıl ayrıca bir sigorta acentesi de kuracaklarını belirten Soyluk, sektör paydaşları, filoların ve tüketicilerin sigorta ihtiyaçlarını karşılayacaklarını ifade ediyor. 

İlk marka tedariki Toyota olan Seyidoğlu Otomotiv 20 yaşında

Soyluk’tan Seyidoğlu Otomotiv’le ilgili aldığımız bilgilere göre otomotiv orijinal yedek parça tedarikçisi olan şirket, 2003 yılında İstanbul/Seyrantepe’de faaliyetlerine başladı. 20 yıl önce başladığı yolculuğunda sürekli büyüyen iş hacmi ve potansiyeli nedeniyle şu an İstanbul/Kemerburgaz’da 10 bin metrekarenin üzerinde depolama alanına sahip genel müdürlük binasında hizmet veren şirket, sektörünün lideri durumunda. 2003 yılında başladığı serüvende ilk marka tedariki Toyota olan şirket, ardından Nissan markasını da bünyesine kattı. Hyundai, Renault, Dacia, Volkswagen Grup ve PSA Grup araçlarının da eklenmesi ile kendi ligini inşa eden Seyidoğlu Otomotiv, şu anda aktif olarak 13 marka ile yoluna devam ediyor. Seyidoğlu Otomotiv grup bünyesinde 230 çalışan yer alıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER