26 Mayıs 2024, Pazar
spot_img

Sigorta şirketleri kritik hastalıklarda da yalnız bırakmıyor

Sigorta şirketleri, son yıllarda hızla artan kanser, MS, inme gibi kritik hastalıklara karşı güvence sunan ürünlere odaklandı. Bir taraftan kritik hastalıkları güvence altına alan özel ürünler çıkaran sigorta şirketleri diğer taraftan da kritik hastalık teminatlı hayat sigortası ürünleri ile sigortalıyı her açıdan güvence altına almak harekete geçti. 

SİGORTAMEDYA ÖZEL 

Kanser, dünyada ve ülkemizde sebebi bilinen ölümler arasında kalp ve damar hastalıklarından sonra ikinci sırada yer alıyor. Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) bağlı uluslararası Kanser Araştırma Ajansının (IARC) bu yıl yayımladığı rapora göre, dünya genelinde 2022’de 20 milyon yeni kanser vakası görüldü. 2050’de ise 35 milyondan fazla yeni kanser vakasının olacağı öngörülüyor. Dünya genelinde her geçen vaka sayısı artan hastalıklardan biri de Multipl skleroz yani MS… Dünyada 3 milyona yakın kişide görülen MS hastalığı Türkiye’de de 35 bin kişide sözkonusu. Alzheimer, Parkinson hastalığı da aynı şekilde sürekli artış gösteren kritik hastalıklar listesinde yer alıyor. Her an herkes için risk teşkil eden kritik hastalıklara hazırlıksız yakalanmamak için sigorta şirketleri de çözümler üretmeye başladı. Bir taraftan kritik hastalıkları güvence altına alan özel ürünler çıkaran sigorta şirketleri diğer taraftan da kritik hastalık teminatlı hayat sigortası da geliştirerek bu konuda sigortalıyı her açıdan güvence altına almak harekete geçti. 

Allianz Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Fisun Koç Doğan

Allianz Türkiye’den ‘kritik hastalık’ teminatlı hayat sigortası

Allianz Türkiye, klasik hayat sigortalarından farklı olarak yaşam kaybı riskinin yanı sıra kritik hastalık, ameliyat ve maluliyet risklerini de 10 yıllık süre ile teminat altına alan yeni ‘Her An Yanında Hayat Sigortası’nı hizmete sundu. 

20 kritik hastalığın yanında, 10 farklı kritik ameliyata karşı da uzun vadeli güvence sağlayan Her An Yanında Hayat Sigortası’nı yaptıranlar, kritik bir hastalık teşhisi aldıklarında, ciddi bir ameliyat geçirmeleri durumunda, hastalık veya kaza sonucunda maluliyet riski yaşamaları halinde tazminat alıyor. Bu sayede, aldıkları tazminat ile tedavi süresince gelişen farklı finansal ihtiyaçlarını karşılayarak, bu zorlu süreçte sadece kendi sağlıklarına odaklanabiliyorlar. 

Allianz Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Fisun Koç Doğan, “Ciddi bir hastalık teşhisi konulan veya ciddi bir ameliyat geçiren kişiler, sağlık giderlerinin yanı sıra pek çok farklı finansal zorluk yaşayabiliyor. Böylesine hayati bir süreçte maddi endişeler yaşamadan, ailelerini güvence altına alarak, tamamen sağlıklarına kavuşmaya odaklanabilmeleri çok önemli. Tam da bu ihtiyaca yanıt vermesi için sunduğumuz yeni hayat sigortası ürünümüzle, müşterimiz tedavi sürecinde çalışamaz ve gelir kaybı yaşarsa, alacağı tazminat ile kirasını, kredi borcunu veya çocuklarının okul masraflarını karşılayabiliyor. Tamamen tercihleri doğrultusunda finansal ihtiyaçlarını giderme imkânına sahip oluyor” diye konuştu.

Maluliyet teminatı da var

Uzun süreli bir sigorta olarak on yıl boyunca devam eden Her An Yanında Hayat Sigortası’nda maluliyet teminatı da yer alıyor. Hastalık veya kaza sonucunda sürekli olarak malul kalma durumunda olan müşteriler tazminat alabilirken, vefat durumunda ise belirlenen vefat teminatı tutarında tazminat, müşterilerin belirleyeceği kişilere ödeniyor. Sigorta ürünü ayrıca kapsamlı check-up ve online diyetisyen hizmetleri de sunuyor. Yeni hayat sigortasının sağladığı vergi avantajı sayesinde, poliçe için ödenen primler yüzde 100 oranında gelir vergisi matrahından düşülebiliyor. Sigortanın teminat tutarları ise zamana karşı değerini koruması için yıldönümlerinde değiştirilebiliyor. Enflasyon oranına paralel yapılan teminat artışlarında süreç, ek bir risk değerlendirmesi talep edilmeden, kolay ve zahmetsiz bir şekilde ilerliyor.

Neova Sigorta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Habip Çetinkaya

“Kritik hastalıklarda sigortalılarımızın hayatını kolaylaştıracağız”

Neova Sigorta, 18-55 yaş aralığındaki bireylerin sağlığını kritik hastalıklara karşı güvence altına alan yeni bir ürün geliştirdi. Neova Sigorta’nın yeni ürünü “NeoKritik Güvence Sigortası” ile kanser, inme, organ nakli, koroner by-pass cerrahisi, myokard infarktüsü, kalp kapakçığı değişimi, beyin anevrizma ameliyatı, böbrek yetmezliği, multiple skleroz (MS) ve kol ve bacak kaybı teminat altına alınıyor. NeoKritik Güvence Sigortası, 50 bin, 75 bin ve 100 bin TL’lik farklı teminat seçenekleriyle sigortalıların poliçe kapsamındaki hastalıklarından birine yakalanması halinde poliçede yer alan limit doğrultusunda tazminat ödemesi gerçekleştiriliyor.

Kanser vakalarında ciddi artış var

Neova Sigorta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Habip Çetinkaya, şunları söyledi: “Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı (IARC)’nın yayınladığı rapora göre dünya genelinde yaklaşık her 5 kişiden 1’i hayatı boyunca kansere yakalanıyor. Neova Sigorta olarak, bu konudaki ihtiyaçlardan biri olan kritik hastalıklar sigortasını hayata geçiriyoruz. Sunduğumuz yeni ürünümüz ile sigortalılarımızın olası zor dönemlerini finansal açıdan kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Kanser, inme, organ nakli gibi birçok farklı kritik hastalığı kapsayan NeoKritik Güvence Sigortası, 18-55 yaş arasındaki bireyler için düzenlenebilecek. Poliçe kapsamında herhangi bir kritik hastalığın ortaya çıkmaması durumunda, devam eden poliçeler 60 yaşına kadar yenilenebilecek.”

NeoKritik Güvence Sigortası ek avantajlar sunuyor

NeoKritik Güvence Sigortası yaptıran sigortalılar sunulan kapsamlı teminatlara ek olarak pek çok farklı ek avantajdan da yararlanabiliyor. Sigortalılar aralarında acil durumlarda 7/24 hastane organizasyon ve medikal bilgi köprüsü ve telefonda 7/24 tıbbi danışmanlık da dahil olmak üzere “Ücretsiz Neo Avantaj Paketi” adı altında pek çok avantajdan yararlanabiliyor.

HDI Fibaemeklilik Satış Genel Müdür Yardımcısı Erhan İleri

HDI Fibaemeklilik 13 tehlikeli hastalığa karşı güvence sunuyor

HDI Fibaemeklilik, “Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası” ile 13 tehlikeli hastalığı teminat kapsamına aldı. Kanser, kalp krizi, inme, koroner arter cerrahisi, böbrek yetmezliği, felç, multiple skleroz (MS), körlük, kalp kapakçığı değişimi, aort ameliyatları, koma ve ciddi yanıklar teminata dahil edildi. Aynı zamanda kalp, akciğer, karaciğer, ince bağırsak, böbrek ve kemik iliği olmak üzere önemli organ nakilleri de bu sigorta ürününün kapsamında yer alıyor. “Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası” kapsamında, 18-53 yaş aralığında olan sigortalılar, minumum 20 dolar veya euro ile sisteme giriş yapabilecek. Aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık olarak ödemelerini yapabilecek sigorta sahipleri, 12 ile 20 yıl arasında sigortalı kalarak, maksimum 55 bin dolar ya da 50 bin euro tutarında tehlikeli hastalık, yaşam ve vefat teminatı alabilecek. HDI Fibaemeklilik Satış Genel Müdür Yardımcısı Erhan İleri, “HDI Fibaemeklik olarak “Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası” ile sigortalılarımıza kritik hastalıklara karşı korunma ve olası vefat durumunda ailelerine destek olmayı amaçladık. Sunduğumuz bu yeni hayat sigortası ürünü ile sigortalılarımızın olası zor dönemlerinde hayatlarını finansal ihtiyaçlar için kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Sektöre sigortalılarımızın ihtiyaçlarını analiz edip yeni ürünler ve destekleyici teminatlar ile katkı sağlama misyonumuzu artırarak sürdürmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

Kullanıcılara vergi avantajı da sunuyor

Vefat teminatı, yaşam teminatı ve 13 tehlikeli hastalığı kapsayan teminatlarda, ilk etapta HDI Fibaemeklilik acenteleri, HDI Fibaemeklilik çağrı merkezi, Fibabanka Şubeleri üzerinden sisteme kayıt olunabilecek. Kullanıcılarına vergi avantajı, riskin gerçekleşmemesi durumunda süre sonunda ödenen primlerin iadesi gibi kolaylıklar sunan “Kritik Hastalıklar Teminatlı Prim İadeli Hayat Sigortası”nda birinci yıl sonunda ödemeye ara verme (tenzil) ve erken ayrılma (iştira) hakkı ile 15 günlük cayma bedeli iade hakkı da tanınıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER