26 Mayıs 2024, Pazar
spot_img

Sigorta sektörü yapay zekayı masaya yatıracak 

Bahçeşehir Üniversitesi Teknoloji Merkezi tarafından 16-17 Nisan’da BAU Future Campus’te gerçekleştirilecek olan ‘Yapay Zeka Zirvesi’nde global marka ve kuruluşlar bir araya gelecek. Zirvede ‘Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği’ (SBD) de bir oturum düzenleyecek.

Tüm dünyada son dönemde gündemden düşmeyen yapay zekâ teknolojileri Türkiye’de de  farklı sektörler tarafından ilgiyle takip ediliyor.

Bahçeşehir Üniversitesi Teknoloji Merkezi de yapay zeka konusunu gündemine alarak uluslararası bir organizasyonu hayata geçirmeye hazırlanıyor. 16-17 Nisan’da BAU Future Campus’te gerçekleştirilecek olan ‘Yapay Zeka Zirvesi’ne global marka ve kuruluşların katılması bekleniyor.

SBD yapay zeka odaklı çözümleri tartışacak

BAU, İntel, Tübitak, Microsoft, Google Cloud, AWS, Axa Sigorta, Oracle, Adobe, Lenova, Arçelik, Unilever ve birçok markanın yer alacağı zirvede ‘Sigorta ve Reasürans Brokerleri Derneği’ (SBD) de bir oturum düzenlemeyi planlıyor.

17 Nisan’da BAU Future Campus’te düzenlenecek olan oturumun konusu “Türkiye’de Sigorta Sektörünün Dönüşümü ve Sigorta Ekosisteminde Yapay Zeka Odaklı Çözümler, Uygulamalar, Trendler’ olacak.

Derneğin yönetim kurulu üyesi Gencay Genç’in modere edeceği oturuma TBL Legal’den Av. Burcu Tümer, Smart Advice Financial Technologies’den Onur Yurtsever ve İstanbul Üniversitesi’nden Prof.Dr. Selim Yazıcı da konuşmacı olarak katılacaklar.

Yapay zekâ ile ilgili yenilikçi bir perspektif kazandırılması hedefleniyor

Future AI Summit’24’te teknoloji uzmanlarından girişimcilere, alanında uzman lider global şirketlerden sektörlerin önde gelen temsilcilerine kadar birçok kişi ve kurum bir araya gelerek yapay zekâ ile ilgili yenilikçi bir perspektif kazandırmayı hedefleyen paneller, sempozyumlar, interaktif deneyim alanları, marka iş birlikleri, girişimci-yatırımcı bağlantıları ve etkileşimli alanlar aracılığıyla katılımcılara eşsiz bir deneyim sunmayı planlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER