16 Haziran 2024, Pazar
spot_img

Sigorta sektörü perakende sigortacılık ile büyüyecek

pieter-bas vosPerakende sigorta konseptiyle AVM ve caddelerde mağazalar açan Sigorta Cini, farklı türdeki sigorta ihtiyaçlarını tek bir çatı altında sunarak, yüz yüze sigorta marketi dönemini başlattı.

İçinde bulunduğumuz sigortacılık haftası sebebiyle bir açıklama yapan Sigorta Cini Genel Müdürü Pieter-Bas Vos, Türkiye’de sigorta sektörünün perakende sigorta mağazaları ile daha da büyüyeceğini belirtti.

ING grubunun Türkiye’deki yeni yatırımı Sigorta Cini, geçtiğimiz Eylül ayından itibaren Dünya’da ilk kez farklı sigorta şirketlerinin ürünlerini tek bir çatı altında toplayarak yüz yüze sigorta marketi dönemini başlattı. Hali hazırda 6 mağaza ile hizmet veren Sigorta Cini, sigorta yaptırmak isteyenler için kolay ve hızlı ulaşılabilecek alışveriş merkezleri ve caddelerde sigorta hizmetini tüketicinin ayağına götürüyor.

Sigortacılık haftasına özel değerlendirmelerde bulunan Sigorta Cini Genel Müdürü Pieter-Bas Vos, sektöre ve sigorta perakendeciliği konseptine ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: “Sigortacılık sektörünün tarihi 100 yılı aşkın bir süre olsa da sektör henüz Avrupa, Asya ve Amerika’da ile karşılaştırdığımızda pazarın çok gerisindeyiz. Daha bu alanda yapılacak çok iş var. Türk insanı girişimci bir ruha sahip olma eğiliminde ve genellikle diğer pazarlara oranla daha kısa vadeli planlamalar yapıyor. Türkiye Sigorta Birliği verilerine göre 2013 yılı sonunda Türkiye’de 24 milyar TL prim üretti, bir önceki yıla oranla reel prim artışı yüzde 13.8 oldu. Öte yandan ABD’de kişi başı yıllık prim üretimi 4 bin 350 dolar olurken, Türkiye’de bu rakam hala 146 dolar seviyelerinde. Buradan hareketle Türkiye’de sigorta pazarının halen gelişmekte olduğunu ve hızla büyüdüğünü söylemek yanlış olmaz. Sigorta Cini’nin öncülük ettiği perakende sigortacılık konsepti pazarın büyümesinde de etkili olacak. Çünkü Sigorta Cini mağazaları finansal hizmet veren bir şirket olarak değil, perakende sigorta hizmeti sunan bir yapı olarak çalışıyor. Müşterilerine tüm elementer sigorta ürünlerinin yanı sıra hem hayat sigortası ürünleri hem de emeklilik ürünlerini tek bir noktada sunuyor. Sigorta almanın daha kolay, daha hızlı ve biraz daha keyifli bir yolu da diyebiliriz Sigorta Cini’ne. 3 yıl içinde Türkiye’de pek çok ilde hizmet vermeyi planlıyoruz. Ayrıca sigorta bilinci oluşturmak için deprem, trafik ve ev eşyası gibi pek çok üründe de proje ve kampanyalar gerçekleştiriyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER