26 Mayıs 2024, Pazar
spot_img

Sigorta sektörü ile Anadolu üniversiteleri arasında bir köprü “Sigortalı Anadolu Zirvesi”

Sigorta sektörü ile Anadolu üniversiteleri arasında bir köprü “Sigortalı Anadolu Zirvesi” Özel sektör ve akademi işbirliğinin dikkat çeken örneklerinden biri olan Sigortalı Anadolu Zirvesi, 7 Mayıs’ta Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde düzenlenecek konferansla başlıyor.

Sigortalı Anadolu Zirvesi, 7 Mayıs’ta Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde düzenlenecek konferansla başlıyor. Her yıl farklı bir şehirde düzenlenecek etkinlik serisi, Türkiye genelinde sigorta bilincini artırmayı ve sigorta sektörü ile Anadolu üniversiteleri arasında bir köprü oluşturmayı amaçlıyor.

Türk sigorta sektörünün önde gelen yöneticileriyle sigorta akademisinin buluşacağı etkinlik, Türkiye Sigorta Birliği’nin katkılarıyla, sektörün düşünce platformu Sigorta Strateji tarafından organize ediliyor.Sigortalı Anadolu Zirvesi 2024, Türk sigorta sektörü paydaşlarını Anadolu’daki üniversitelerle bir araya getirecek konferans serisinin ilki olma özelliğini taşıyor. Zirveye Türkiye’nin farklı üniversitelerinden katılacak öğretim üyeleri, sigorta sektöründeki gelişmelere akademik perspektiften mercek tutacak. Sektör temsilcileri ise sahadaki gelişmeleri aktarıp çözüm önerilerini paylaşacak.

Türkiye genelinde sigorta bilincini arttıracak

Dr. Hüseyin Akbulut’un “Sigortalı Yaşamın Kısa Tarihi” konulu açılış konuşmasıyla başlayacak etkinliğin ilk paneli “Türkiye’de Makroekonomik İstikrarın Teminatı: Sigorta Sektörü” başlığını taşıyor. İkinci panelde “Türk Sigorta Sektöründe İstihdam Olanakları ve Kariyer Fırsatları” ele alınacak. Son oturumda ise “Türkiye’de Sigorta Okuryazarlığını ve Bilincini Geliştirmek” konusu tartışılacak.

Türkiye Sigorta Birliği’nin etkinlik sponsorluğunda gerçekleştirilecek Zirvenin akademik paydaşı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nin akademik olarak desteklediği etkinliğin iletişim sponsorluğunu ise Sigorta Dünyası Dergisi üstleniyor.

Sigortalı Anadolu Zirvesi 2024 hakkında daha fazla bilgi için https://sigortastrateji.com/sigortali-anadolu-zirvesi-2024/ adresini ziyaret edebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER