23 Nisan 2024, Salı
spot_img

SİGORTA KULİSİ: Sektörde şok istifa!

Sektörün önemli yöneticilerinden birinin istifa edeceği söylentisi sektörü hareketlendirdi.
kulis_SON

Sigorta sektörü nabzı düşmeyen bir kalp gibi. Her gün ayrı bir gündemi var. Kısacası her gün biz gazetecilere yazacak bir şey çıkıyor. Sektör kulislerinde ne konuşuluyorsa anında bize iletiliyor. Bazıları ciddiye alınacak şeyler oluyor, bazılarını ise hiç dikkate almıyoruz. Fakat bizlere iletilen son dedikodu yazmaya değer açıkçası.  Uzun zamandır böyle sürpriz haberler duymuyorduk.

Sektördeki söylentiye gelince… Evet bir ayrılık haberi.  Sektörün en önemli yöneticilerinden  biri şirketinden ayrılma kararı almış. Bu ayrılığın nedeni ise sermayedar ile anlaşmazlıkların artık dayanılmaz boyutlara ulaşılması olarak gösteriliyor. Yöneticimizin icra görevinden ayrıldıktan sonra bir süre daha şirkette yönetim kurulundaki görevine devam edeceği iddia ediliyor. Yerine gelecek isim ise bir yabancıymış. İsmi de belli ama ne yazık ki yazamıyoruz. Önümüzdeki haftalarda resmi açıklama yapıldığında sektörde çok konuşulacağa benziyor.

Yöneticimizin bu kararı zor aldığı bir gerçek, ama asıl merak edilen bundan sonrasında neler olacağı.. Kulislerdeki beklentilere bakıldığında emekli olup bir kenara çekileceğine inananların sayısı çok azmış. Bir diğer iddia ise bu yöneticimizi özellikle Türkiye’de başarıya aç yabancı şirketlerin havada kapacağı şeklinde.  Hatta bir başka çarpıcı iddia da, bir şirket kurup veya bir şirketi satın alıp sermayedar olarak sektöre tekrar geri döneceği ve ekibini oraya taşıyacağı şeklinde.

Gelişmeleri Sigortamedia farkı ile bizden izlemeye devam edin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER