15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

SİGORTA KULİSİ: Cemal Ererdi’den sürpriz proje

Cemal Ererdi ile ilgili bugüne kadar birçok senaryo üretildi. “Şirket satın aldı, şirket kurdu” söylentileri hep yapıldı. Şu ana kadar hiçbir söylenti de doğru çıkmadı. Cemal Ererdi, sektörün son yıllarına damga vurmuş birisi. Tekrar sektöre dönüş yapması biz gazeteciler için her zaman haberdir. Şirketlerde de, acenteler arasında da bir dedikodu yapılacaksa, ilk dedikodu “Cemal Ererdi…..” diye başlar oldu.

kulisBu arada Cemal Ererdi, sosyal medyada oldukça aktif. Blogunda yazılarına devam ediyor ama Facebook’ta daha etkin. Dünya ve ekonomi gündemi ile oldukça önemli paylaşımlarda bulunuyor. Sektör ile ilgili değerlendirmelerini ara ara sosyal medya da yapsa da bazı toplantılara davet edildiğinde konuşmacı olarak da katılıyormuş. Böylece kendisini diri tutarak, bıraktığı yerden başlamayı planlıyor gibimize geldi.

Geçtiğimiz günlerde yine Cemal Ererdi ile ilgili bir iddia kulağımıza geldi. Bu sefer ki biraz iddiadan da öte sanki. Ama gerçekleşene kadar bir gazeteciler için bir iddia. İddialar bu sefer oldukça şaşırtıcı ve hatta sürpriz denebilecek boyutta. Biz ise fazla yorumda bulunmadan iddiaları sizinle paylaşalım. Cemal Ererdi, sektör yeni bir şirketle dönüş yapacakmış. Sermayedar Ortadoğu’dan. İddialara göre, Türkiye pazarına girmek isteyen daha önce de Ankara ve Demir Sigorta’ya talip olduğu söylenen bir şirket ‘Med Gulf’. 50 milyon TL’lik ile kurulacak şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak da Willy’s’ten 2016’da emekli olacak olan Muzaffer Aktaş düşünülüyormuş. Şirketin CEO’su ise Cemal Ererdi olacakmış. İddialara göre Hazine ile görüşülmüş, her türlü yardım için söz alınmış. Belki de şirket başvurusu yapılmış. Cemal Ererdi ve ekibinin acenteler ile tekrar görüşmelere başladıkları ise bir başka iddia. Bir grup acentenin Cemal Ererdi’nin yolunu hasretle gözlediği ise biliniyor. Şimdilik iddialar bundan ibaret. Şayet iddia doğruysa özellikle trafik sigortalarında pazarın daha da şenleneceğini şimdiden söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER