19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Sigorta Haftası başladı

sigorta haftasıBugünden başlayıp 1 Haziran’a kadar kutlanacak olan Sigorta Haftası, sadece İstanbul’da değil birçok il ve bölgede de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Sigorta bilincinin tabana yayılması ve geleceğin bugünden yapılandırılması için sigorta alanında faaliyette bulunan kurum ve kuruluşlar tarafından eş zamanlı etkinliklerle kutlanacak olan Sigorta Haftası, bugün düzenlenecek olan etkinliklerle başlıyor.

Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) nin oluşturduğu Sigorta Bilinçlendirme ve Tanıtım Stratejisi Komisyonu tarafından yürütülen çalışmalar ve desteklenen etkinliklere ise bugün, SEGEM’in düzenlediği III. Ulusal Sigorta Sempozyumu ile start verildi.

Sigorta Acenteleri Derneği’nin (SAB) düzenlediği Türk Müziği Korosu konseri ise bu akşam 19:30-21:00 saatleri arasında Milli Reasürans Konser Salonu’nda dinleyicilerle buluşacak.

1 Haziran’a kadar sürecek olan etkinliklerden bazıları şöyle:

TARSİM tarafından Beykoz ilçesine bağlı Mahmut Şevket Paşa Köyü’nde, 27 Mayıs Salı günü 11:00-15:30 saatleri arasında TARSİM Pazar Yeri organizasyonu gerçekleştirilecek.

TÜSİAR, BASİAD ve SADER derneklerinin ortak organize ettiği ağaç dikme etkinliği 29 Mayıs Perşembe günü Ankara’da gerçekleşecek.

SEGEM Resim Yarışması Ödül Töreni ve Sergi Açılışı 30 Mayıs Cuma günü saat 15:00’te SEGEM TOBB Plaza’da gerçekleşecek.

TSB tarafından düzenlenen III. Basketbol Turnuvası, 1 Haziran Pazar günü oynanacak final maçlarının ardından Şişli Terakki Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek 20:45’teki ödül töreni ile sona erecek.

Bahsedilenler dışında, sektörde yer alan kurum ve kuruluşlar tarafından sigorta bilincinin tabana yayılması hedefiyle ülke çapında veya bölgesel farklı etkinlikler de düzenleniyor. Hazine Müsteşarlığı Stratejik Planı kapsamında, her yıl Mayıs ayının son haftası kutlanması kararlaştırılan Sigorta Haftası ile tüketicilerin doğru bilgilendirilmesi, sigorta hakkında bilinçlendirilmesi, tüketicilerin sektöre ve sektörün geleceğine güven duyması hedefleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER