25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

SEDDK’ya 4 yeni başkan yardımcısı

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (SEDDK), Başkan ve Kurul üyelerinin atanmasının ardından dört isim de başkan yardımcılığı görevine getirildi.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu ( SEDDK) tarafından dört yeni başkan yardımcısı ataması yapıldı. Buna göre, kurumda daire başkanı olarak görev yapan Barış Taşkesen, Emine Feray Sezgin, Hande Hatunoğlu Kurtulan ve Murat Kutlar, Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yeni başkan yardımcılarının özgeçmişleri şöyle…


Barış Taşkesen

2009 yılında Ankara Ünversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü programlarından mezun olan Taşkesen, 2017-2019 yılları arasında University of Illinois, Gies College of Business, MS in Finance programında yurt dışı yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2010 yılında Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulunda Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı olarak meslek hayatına başlayan Taşkesen, 2014 Sigorta Denetleme Uzmanı olarak atandı. 2021 yılından itibaren Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda (SEDDK) Daire Başkanı olarak görev yaptıktan sonra 22.11.2023 tarihi itibariyle SEDDK Başkan Yardımcısı olarak atanan Taşkesen, halen bu görevine devam etmektedir. Taşkesen, 2020 yılından itibaren Türk Sigorta Enstitüsü Vakfında temel sigorta muhasebesi ve teknik karşılıklar konularında eğitimler vermekte ve kurum temsilcisi olarak Vergi Konseyi Genel Kurulu Üyeliği ile Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Emine Feray Sezgin

Lisans eğitimini 2005 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünde ve ikinci lisans eğitimini ise 2008 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlayan Sezgin, 2006 yılında ODTÜ İktisat Bölümünde başladığı “İktisat Teorisi” yan dal programını, 2005-2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi İktisat Bölümü Yüksek Lisans Programının ders aşamasını başarıyla tamamladı. Aralık 2009’da T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigorta Denetleme Aktüer Yardımcısı olarak göreve başlayan Sezgin, 2012 yılında Sigorta Denetleme Aktüeri olarak atandı. 2016-2018 yılları arasında Canterbury, İngiltere’de bulunan University of Kent’te Uygulamalı Aktüeryal Bilimler Yüksek Lisans programını şeref öğrencisi olarak tamamlayan Sezgin, ayrıca İngiltere Aktüerler Derneği (IFoA) üyesidir. Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (SEDDK) kurulması ile birlikte 2020 yılından itibaren Hayat ve Sağlık Sigortaları Düzenleme Dairesi’nde Daire Başkanı olarak görev yapan Sezgin, 22.11.2023 tarihinden itibaren SEDDK Başkan Yardımcısı olarak görevini üstlendi.

Hande Hatunoğlu Kurtulan

2006 yılında Ankara Üniversitesi İstatistik bölümünde lisans eğitimini tamamlayan Kurtulan, Aralık 2009’da T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Sigorta Denetleme Kurulu Başkanlığı’nda Sigorta Denetleme Aktüer Yardımcısı olarak göreve başladı. 2012 yılında, Kurulun yeterlilik sınavını kazanarak Sigorta Denetleme Aktüerliğine atanan Kurtulan, aynı yıl içerisinde ODTÜ İktisat bölümünde yüksek lisans eğitimini “BDDK Yeniden Yapılandırma Programı Sonrasında Türk Bankacılık Sektöründe Etkinlik Çalışması” konulu yüksek lisans tezini sunarak tamamladı. 2015-2017 yılları arasında New York, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Columbia Üniversitesi’nde Aktüeryal Bilimler yüksek lisans eğitimini bitiren Kurtulan, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (SEDDK) kurulması ile birlikte 2020 yılında Hayat ve Özel Emeklilik Gözetim ve Uygulama Dairesinde Daire Başkanlığı görevini üstlendi. Kurtulan, 22.11.2023 tarihinden itibariyle SEDDK Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Murat KUTLAR

1997 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Kutlar, lisans eğitimini 1997 yılında tamamladı. 1998 yılında Vakıfbank’ın Finansal Kiralama Şirketi’nde Analist olarak başladığı iş hayatında Vakıf Emeklilik ve Hayat A.Ş. ile Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik şirketlerinde iç denetim, iç kontrol, risk yönetimi, fon denetçiliği ve Masak Uyum programlarının kurulması ve yönetilmesi gibi çeşitli yönetim pozisyonlarında görev aldı. Ayrıca, Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik şirketlerinde Genel Müdür Yardımcısı olarak teknik işlemlerden sorumlu oldu. 2020 yılından bu yana SEDDK bünyesinde Hayat ve Özel Emeklilik Denetim Daire Başkanı olarak görev yapan Kutlar, Kasım 2023 itibarıyla Başkan Yardımcısı unvanıyla görevine devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER