17 Haziran 2024, Pazartesi
spot_img

SEDDK Açıktan Personel Alımı yapacak

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Açıktan Personel Alım İlanı yayımladı. Buna göre ilk defa SEDDK ‘ya başvuracak adaylar arasından giriş sınavı sonuçlarına göre personel alınacak. Giriş sınavı memur, sekreter ve hizmetli kadroları için sözlü sınav şeklinde yapılacak. 

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), Açıktan Personel Alım İlanı yayımladı. Buna göre ilk defa SEDDK ‘ya başvuracak adaylar arasından giriş sınavı sonuçlarına göre personel alınacak. Giriş sınavı “Memur 6”, “Sekreter 6” ve “Hizmetli 4” kadroları için sözlü sınav şeklinde yapılacak. 

Adaylar sınav başvurularını e-Devlet üzerinden Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden, 1 Mart 2024 Cuma günü saat 9.00′ dan 15 Mart Cuma günü saat 23.59’a kadar yapabilecekler. Başvuru yapabilmek için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 45. maddesinde yer alan genel şartlara uymak, memur için lisans mezunu olmak, şeker ve hizmetli için ön lisans mezunu olmak gerekiyor.

Sözlü sınav Memur Kadrosu için 26 Mart 2024 Salı günü , Sekreter Kadrosu için 27 Mart 2024 Çarşamba günü ve Hizmetli Kadrosu için 28 Mart Perşembe günü İstanbul’da Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu binasında yapılacak. 

Sözlü sınav Genel Yetenek, Genel Kültür ve kadro ünvanına ilişkin mesleki bilgi ve yeteneği konularında yapılacak. Sonuçlar Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu  sitesinden (https://www.seddk.gov.tr) açıklanacak. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER