4 Aralık 2023, Pazartesi
spot_img

SBN Sigorta, ilk çeyrekte 1.7 milyon TL kâr açıkladı

 recep duray12014’ün ilk çeyreğinde 1,7 milyon TL’nin üzerinde kâra ulaşan SBN Sigorta, 2013’ün aynı dönemine göre kârını yüzde 124 oranında artırdı. SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray, bu kâra doğru risk seçimi ve fiyatlandırma ile ulaşıldığını belirtti

2012 yılı başından itibaren yeni bir kadro ve anlayış ile SBN Sigorta’da ‘yeniden yapılandırma’ çalışmalarını başlatan SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray, uyguladıkları stratejilerin olumlu sonuçlarını 2012’nin ilk yarısından bu yana görmeye başladıklarını söyledi. Duray, 2012 ve 2013 yılını kârla kapattıktan sonra, 2014’ün ilk çeyreğinde de kâr açıklamanın mutluluğu içinde olduklarını belirtti.

SBN Sigorta, sektörde ‘sıra dışı’ olmaya devam edecek

Şirket olarak önemli olanın sürdürülebilir kârlılık olduğunun altını çizen Duray, tüm iş planlarını bu strateji üzerine kurduklarını da söyledi. Tüm branşlarda şirket olarak büyüklükten çok, müşteri ihtiyaçlarını karşılayan ‘butik gibi’ hizmet vermeyi, ancak bunu yaparken de kârlı olmayı hedeflediklerini kaydetti. Duray, “Şirketimiz üst üste 7 çeyrektir kâr açıklıyor. 2014’ün ilk çeyreğinde de kâr açıkladık ve kârımız 1,7 milyon TL’nin üzerinde. 2013’ün aynı dönemine göre kârımızı yüzde 124 oranında artırdık. Birçok şirketin aksine şirketimizin mali gelirinin çok az olduğu düşünüldüğünde, 7 çeyrektir üst üste açıklanan bu kâr rakamlarının öneminin daha da arttığını düşünüyoruz. Sigortacılık teknik kârı sonucunda oluşan bu kâr, ekibimizin doğru risk seçimi ve fiyatlandırma yapmasının bir sonucudur. Müşteri odaklı, yenilikçi ürünler sunan, hizmet kalitesini her geçen gün artıran SBN Sigorta, sektörde ‘sıra dışı’ bir şirket olmaya devam edecek” dedi.

SBN Sigorta, büyüme stratejisini banka kanalı olarak belirledi

Büyüme stratejilerini, önceki yıllardan farklı olarak ‘banka kanalı’ olarak belirlediklerinin altını çizen Duray, banka sigortacılığını en etkin şekilde kullanmaya çalışırken, performanslarını da iş kollarına özel olarak hazırladıkları ürünler ile sürekli canlı tuttuklarını belirtti. 2014’te de yeni ürünlerle banka sigortacılığındaki konumlarını güçlendireceklerini vurguladı.

SBN Sigorta’nın banka sigortacılığı dağıtım kanalını en etkin kullanan şirketlerden biri olduğunu ve 2013 sonu bankasürans üretim paylarının yüzde 62 olarak gerçekleştiğini söyleyen Duray, “Çalışmalarımızı Şekerbank’ın konsantre olduğu alanlara, iş kollarına özel çözümler üreterek sürdürüyoruz. Hedefimiz şirketimizi, sağlıklı bir portföy yapısına kavuşturmak. Bunu gerçekleştirirken Şekerbank’ın gücünü, konsantre olduğu alanları, müşteri portföyünü doğru kullandığımıza inanıyorum. Tüm bu ürünleri hazırlarken temel çıkış noktamız, ihtiyaç anında ürünlerimizi satın alanların yanında olmak ve risk gerçekleştiğinde, ‘teşekkür ederim, iyi ki bu ürünü satın almışım’ demeleri” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER