26 Şubat 2024, Pazartesi
spot_img

SBN Sigorta 2014'te karlı büyümesini sürdürüyor

Recep DuraySürdürülebilir büyüme ve karlılık hedefi doğrultusunda çalışmalarını devam ettiren SBN Sigorta  , üretim kanallarına uygun yeni ürünler ile 2014’te de karlı büyümesini sürdürüyor.

2014’ün üçüncü çeyreğinde de kar açıkladıklarını belirten SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray ; ‘’İlk dokuz ayda elementer sigortacılık yüzde 6 civarında büyüme gösterdi .Biz ise yüzde 21 büyüdük. Karımız 11 Milyon’u aştı. Biz bu büyümeyi zararlı bir branşta primlerimizi artırarak da yapabilirdik. Ama biz zoru başararak, başladığımızdan bu yana ,seçtiğimiz kârlı branşlarda prim ürettik. ‘’ dedi .

Büyümeye devam edeceklerini, ancak sadece pazar payına veya sıralamaya odaklanmayacaklarını söyleyen Recep Duray ; “Risk seçimine dikkat ederek ve düşük riskli segmentlere yönelerek, etkin hasar kontrolü yaparak, hasar dosya sayısını azaltarak, genel maliyetlerimizi düzenleyerek  yakaladığımız karlılığı , bu dönemde sürdürüyoruz. SBN Sigorta’nın yeniden yapılandırıldığı 2012 yılında , bu bizim için önemli bir seçimdi ve biz bunu,  bu döneme kadar hedefimizden sapma yaşamadan başardık. ‘’ diyerek sözlerine devam etti.

Yeniden yapılanma projeleri ile SBN Sigorta’yı ileriye taşıyacak yatırımlar yaptıklarını söyleyen Duray ; ‘’ İnsan sermayesine ve onların potansiyellerini ortaya çıkarmak için ,daha katma değerli işlere odaklanmamızı sağlayacak olan alanlara  , ciddi yatırım yapıyoruz.2014 yılında tüm personelimize farklı kademelerde eğitim verildi. Bunun olumlu sonuçlarını kısa sürede gördük , uzun dönemde Şirketimize katkılarının daha da büyük olacağına inanıyorum .” dedi.

Yeniden yapılanma sonrası ,belirlenen hedefler doğrultusunda  olumlu sonuçlar alarak ilerlediklerinin altını çizen SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray , sektörde farklılaşmayı başardıklarını ve  prim üretimi almak istedikleri branşlarda , yer aldıklarını söyledi. Teknik kârlılığı yüksek işleri portföye kazandırırken daha kontrollü gidilmesi gereken alanlarda özellikle seçici olarak , riski azalttıklarını ,bunu da doğru fiyatlamayla başardıklarını söyleyen Duray ; ‘’ Şu anda prim üretiminde ideal dağılıma çok yakınız ve bu politikamızın sürdürülebilirliği için çalışıyoruz.Hedefimiz Şirketimizi , sağlıklı bir zeminde iş yapar hale getirebilmekti  .Bunu gerçekleştirirken Şekerbank’ın  gücünü, konsantre olduğu alanları, müşteri portföyünü doğru kullandığımıza inanıyorum.

Bankasürans çalışmaları, bankaların sigortacılıktan elde edecekleri komisyon gelirlerine odaklanmalarına paralel olarak,  hızla artıyor. Biz de SBN Sigorta olarak  Şekerbank  ile banka sigortacılığı konusunda oldukça iyi işler yaptık. Üretimimizin %60’dan fazlasını  Banka sigortacılığından sağlıyoruz. Banka’nın tüm iş kollarına özel  tasarladığımız ürünler ile , operasyonel süreçlerimizi  de kısaltarak , bu oranı korumayı hedefliyoruz.’’ dedi.

Banka sigortacılığının sektörden beklentisinin yenilikçi ürünler ve fiyat avantajı olduğunun altını çizen Duray ; ‘’Banka sigortacılığını en etkin şekilde kullanmaya çalışırken , performansımızı da iş kollarına özel olarak hazırladığımız ürünler ile sürekli canlı tutuyoruz.Daha önce hiç girilmemiş segmentlere giriyoruz. Örneğin 2016’da zorunlu hale gelecek olan konutların mantolama işi ile ilgili olarak , bu işi yapan firmalara sağladığımız teminatlar ile hem firmayı , hem de apartman sakinlerini güvence altına aldık .  Amacımız bu tarz niş alanlarda ilerlemek .

Şekerbank’a ait ‘’Hasat Kart ‘’ ve ‘’Üreten Kart ‘’ müşterilerine hazırladığımız özel sigorta ürünümüz ile , bu kartlara sahip olan Şekerbank müşterilerine ‘’Kart limitinin %120’si üzerinden “Ecelen Vefat”, “Kaza Sonucu Vefat” ve “Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık” teminatlarını sağlıyoruz.

‘’Yarınım Güvende Sigortası ‘’ ile  Sigortalının bir yıllık sigorta süresi içinde vefat etmesi veya kaza sonucu daimi malul kalması halinde Şekerbank’a olan  tüm borçlarının (kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı, çek karnesi, kefalet karşılığı kullandırılan krediler ve teminat mektubu) SBN Sigorta tarafından kapatılması , borcun kapatılmasından sonra kalan tutar olması durumunda hak sahiplerine ödeme yapılması tasarlanmıştır.

‘’Kredi Kartı Güvence Sigorta’’mız ile alternatif limitler ile ecelen ve kazaen vefat, daimi sakatlık, geçici iş göremezlik ve –işsizlik teminatlarımızı sunduk.

Şekerbank personeline, pek çok sigorta ürününde özel indirimler sağlarken, özel tasarladığımız ürünler ile de destek oluyoruz, örneğin kredi kullanan personelimiz , sadece kredi borcu için değil, ‘’kanser riskine’’ karşı da koruma altına aldık.

Tüm ürünlerimizi hazırlarken en önem verdiğimiz nokta  ; ihtiyaç anında ürünlerimizi satın alan tüm sigortalılarımızın yanında olabilmek ve  risk gerçekleştiğinde ‘’ iyi ki bu ürünü satın almışım ‘’ demeleri.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER