25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

Salgın hastalıklara karşı tamamlayıcı sağlık sigortası

Sigortam.net, salgın hastalıkların yoğun olarak görüldüğü ve hastanelerdeki doluluk oranlarının arttığı bu dönemde, sağlık sigortası gibi önemli bir konuda müşterilerine kişisel danışmanlık hizmeti sağlayarak her adımda yanlarında olmayı istiyor. Sigortam.net, her TSS teklifleri arasından müşterilerinin bütçesine ve ihtiyaçlarına en uygun poliçeyi seçebilmelerine imkan tanıyor.

Kış mevsiminde yaşanan hastalıklar sağlık sigortalarının, özellikle de Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının (TSS) önemini daha belirgin hale getiriyor. Sigortam.net, müşterilerine, kendi ihtiyaçlarına en uygun Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesini seçmeleri konusunda önemli bir destek sağlıyor.  

Her geçen gün ilginin biraz daha yoğunlaştığı TSS, kişilerin ihtiyaç duydukları sağlık kuruluşundan istedikleri zaman sağlık hizmeti almaları için avantaj sağlıyor. Devlet destekli, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşılamadığı ya da ücret limitlerini aşan tedavi giderlerini karşılamak için düzenlenen bir sigorta türü olan TSS, SGK anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında yatarak ve ayakta tedaviyi kapsıyor, acil servislerden yararlanmayı sağlıyor ve her bütçeye uygun seçenekler sunuyor.

Kimler TSS yaptırabilir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası şartlarının başında SGK’lı olmak geliyor. SGK’lı, Bağ-Kur’lu ya da devlet memuru olanlar tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabiliyorlar. Ayrıca, tamamlayıcı sağlık sigortasını, sigorta yaptırılan her bir birey için prim ödeyerek ailedeki 0-65 yaş aralığındaki diğer bireyler adına da yaptırmak mümkün oluyor. 

TSS seçimine dikkat edilmeli

TSS seçiminde aile veya bireysel müşterilerin branş/ürün seçiminde, sigorta şirketi hastane ağı ve teminat içerikleri belirleyici oluyor. Aileler genel olarak öncelikle çocukları için sigorta talebinde bulunuyorlar. Halbuki tek başına çocuk sigortaları TSS’de daha yüksek fiyatta olduğundan yanında bir ebeveyn ile teklif alındığında iki ya da üç kişi için çok daha uygun fiyat seçeneğiyle karşılaşılabiliyor. Dolayısıyla tek başına çocuk sigortası yapmak yerine aile poliçesine yönelmek tüketiciler açısından daha avantajlı oluyor. 

Ayrıca TSS’nin sadece SGK ile anlaşmalı hastanelerde geçerliliği bulunuyor. Dolayısıyla SGK ile anlaşmalı olmayan hastanelerde tedavi olunması planlanıyor ya da alınacak tedavide kurum veya doktor sınırlamasına tabi olmak istenmiyorsa bu hususa dikkat etmek gerekiyor. Her sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu kurumlar farklı olabiliyor. 

TSS seçiminde kişilerin danışmanlığa ihtiyacı var

TSS seçiminde kişilerin danışmanlık ihtiyacının giderek arttığını belirten Sigortam.net CEO’su Ataman Kalkan, “Sağlık gibi kişiye özel ve önemli bir konuda kişisel danışmanlığın öneminin farkındayız. Biz de Sigortam.net olarak müşterilerimize ihtiyaç duyduklarında veya kafalarına bir soru takıldığında güvendikleri tek bir danışmandan destek alma imkanı sunuyoruz. Özellikle sağlık sigortası gibi hassas bir konuda, doğru bilgiye ve doğru yönlendirmeye ulaşmak oldukça kritik. Türkiye’nin lider insurtech markasıyız ve müşterilerimizin her adımda yanlarında olmayı, kendilerine en uygun sağlık sigortası seçeneklerini şeffaf bir şekilde görebilmelerini önemsiyoruz. Bireylerin hastane masrafları, ameliyatlar, ilaçlar, laboratuvar testleri ve daha fazlasını içeren geniş bir yelpazede hizmet almasını sağlayan TSS, prim artışlarına bağlı olarak daha da cazip hale gelebiliyor. Pek çok avantajı da beraberinde getiren bu sigorta türünü tercih eden müşterilerimiz, ihtiyaçlarına cevap verecek poliçeleri sadece iki dakika içerisinde Sigortam.net üzerinden görüntüleyerek kendileri için en uygun olanı seçebiliyor” dedi.

Sigortam.net’ten anında TSS teklifi

Sigortam.net’ten kişiye özel tamamlayıcı sağlık tekliflerini görüntülemek için kişisel bilgileri girmek yeterli oluyor. İkinci adımda sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık teklifini aynı anda karşılaştırıp ihtiyaca en uygun sağlık sigortasına sadece 2 dakikada ulaşılabiliyor. Son olarak da karar verilen sağlık sigortası, Sigortam.net’e hiçbir ek ücret ödemeden, üstelik online indirimlerden faydalanarak internetten satın alınabiliyor. Tüm bilgilerin olduğu güvence kapsamı kişinin e-posta adresine iletiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER