18 Temmuz 2024, Perşembe
spot_img

SAB 27. yaşını ve Cumhuriyet Bayramı’nı denizde kutladı

SAB_kutlamaSigorta Acenteleri Derneği (SAB) Cumhuriyet Bayramı ve aynı zamanda 27. yaşını Boğaz’da teknede gerçekleştirilen bir etkinlikle kutladı.

SİGORTAMEDIA

Sigorta Acenteleri Derneği (SAB) 27’inci yılını görkemli bir etkinlikle kutladı. Kutlama Cumhuriyet Bayramı’na da denk getirilerek adeta Cumhuriyet Balosu tadında coşku ile kutlama yapıldı. 180’e yakın davetlinin katıldığı toplantı, Boğaz’da teknede gerçekleşti. Davete SAB üyeleri dışında İstanbul’daki acente dernek yöneticileri de katıldı. Toplantıda konuşma yapan SAB Başkanı Doğan Şen, Cumhuriyet Bayramı’nın önemine değinerek “Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olacağız” dedi. Şen, Karaman’da gerçekleşen maden kazası için de “Madende mahsur kalan işçilerimizin ailelerine sağlıklı bir şekilde kavuşmalarını umut ediyoruz” dedi.

sab-cumhuriyet (3)

“Bugün çok güzel bir gün, siz meslektaşlarımız ile bir ve birlikte olunca çok daha mutlu oluyoruz” diyen Şen sözlerini şöyle sürdürdü: “Aydınlık bir gelecek için, saygın ve kazanan bir meslek için birlikteliğimizi artıralım ve çoğalalım” dedi. Toplantıya katılan SAB Yönetim Kurulu Üyelerini tek tek tanıtan Şen, davetliler arasında bulunan diğer STK yöneticilerine de teşekkür etti.

Sigortacı; düşünen, kendini eğiten insan olmak zorunda”

Toplantıda bir konuşma yapan SAB Kurucu Başkanı Fahrettin Ecevit ise “Sigortacı; düşünen insan olmak zorunda, güncel insan olmak zorunda. Sigortacı kendini sürekli eğiten ve geliştiren insan olmak zorunda, sigortacı ağzından çıkan her şeyin kendisini bağlayacağını bilemeli, bu nedenle sigortacılık çok önemli bir meslektir” dedi. “Bu mesleği hakkıyla yaptığınızda mutlaka karşılığını alırsınız” diyen Ecevit, tüm meslektaşlarına başarılar diledi. Davet, Boğaz’ın eşsiz güzellikleri içerisinde 10. Yıl Marşı eşliğinde coşku ile sürdü.

sab-cumhuriyet (2)

SAB, acentelerin yükümlülüklerini masaya yatırıyor

SAB, 1 Kasım 2014 tarihinde, saat 13.30-17.00 arası, Kozyatağı Kültür Merkezi Belediye Meclis Binası Salonu’nda, Sigorta Acentesinin Yükümlülükleri hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirecek.

Acentelik yönetmeliği, çerçevesinde acentenin sorumluklarının, sosyal güvenlik mevzuatı dahilindeki sorumlulukların ve personel sözleşmelerinin, acentenin mali mevzuat ve yükümlülüklerinin konuşulacağı toplantının açılış konuşması, SAB Başkanı Doğan Şen tarafından yapılacak.

Moderatörlüğünü Kemal Yankuncu’nun üstleneceği Sigorta Acentesinin Yükümlülükleri toplantısına, Profesör Doktor Tekin Memiş, Avukat Meltem Güneş Ertürk ve Mali Müşavir Hüseyin Kalender konuşmacı olarak katılacak.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER