17 Temmuz 2024, Çarşamba
spot_img

Rus turistleri sigorta kurtaracak

Rusya’da iflas bayrağını çeken turizm şirketi “Solvex-Turne”, Rus turistleri gittikleri ülkelerde mağdur etti. Rusya’da turizm firmalarının sigorta gurubu Turpomoş, en vahim mağduriyetin Türkiye’de yaşandığını belirterek, “Rus vatandaşları geri getirmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Rusya’da iflasını ilan eden turizm kuruluşu “Solvex-Turne”, Türkiye dahil birçok ülkede binlerce müşterisini mağdur durumda bıraktı. Türkiye’de şimdilik 30 kadar Rus turistin otellerden zorla çıkartıldığı ve dönüş biletlerinin olmadığı da ortaya çıktı.

Mağdur olan turist sayısı az da olsa en vahim durumun şu anda Türkiye ’de yaşandığını belirten Rus turizm firmalarının sigorta gurubu Turpomoş’un yetkilisi Aleksander Olaulenko,  açıklamasında şu sözlere yer verdi:  “Solvex-Turne iflasının ardından en vahim durum şu anda Türkiye’de yaşanıyor. En son 30 kadar vatandaşımız bizi arayarak sokakta kaldıklarını bildirdi. Onları Rusya’ya getirmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” diye belirtti.

ARCA AJANS

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER