18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

Ruhsat olmasa da, üçüncü şahsın güvencesi olacak

hazineHazine Müsteşarlığı, Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Atık Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Kapsamında Ruhsat veya İzin Belgesi Olmayan Sigortalıların Durumuna İlişkin Sektör Duyurusu yayınladı.

Hazine Müsteşarlığı, Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Atık Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Kapsamında Ruhsat veya İzin Belgesi Olmayan Sigortalıların Durumuna İlişkin Sektör Duyurusu yayınladı. Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) internet sitesinde yayınlanan duyuruda, ruhsata tabi olan tehlikeli madde ve tehlikeli atık faaliyetleri için somut olayda ruhsat alınmamış olmasının faaliyetin mevcudiyetini ortadan kaldırılmadığı ve sorumluluk hasarlarında üçüncü kişilerin haklı menfaatlerinin korunması gerektiği ibaresine yer verildi.

Açıklanan duyuruya göre, yaşanan somut olayda sigortalı tarafından üçüncü kişilere verilen hasarlarda sigortalının ruhsat ya da izin belgesinin bulunmamasının teminatsızlığa neden olamayacağı ve bu gibi durumlarda ödenecek hasarın sigortalıdan rücuen tahsil edileceği de belirtildi.

Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Atık Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Kapsamında Ruhsat veya İzin Belgesi Olmayan Sigortalıların Durumuna İlişkin Sektör Duyurusu buradan ulaşabilirsiniz:

http://www.tsb.org.tr/images/Documents/2014-19.pdf

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER