15 Haziran 2024, Cumartesi
spot_img

RS Servis’ten “mini onarım teminatı” hatırlatması

RS Servis Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Erkan Çalışkan, kasko poliçe klozunda yer alan mini onarım hizmeti sayesinde otomobilin kaporta ve iç aksamında ortaya çıkan küçük hasarların, kasko kapsamında ücretsiz olarak onarılabildiğine dikkat çekerek “Parça değişimi gerektirmeyen ve belirli ölçü limitleri içinde olan iç döşeme ve ön cam tamiri, lokal göçükler, tampon çizikleri gibi hasarları kasko poliçesinde mini onarım teminatı olduğu takdirde ücretsiz olarak gerçekleştirebilir.” dedi.

Büyük şehirlerde yoğun araç trafiği ve sık kullanıma bağlı olarak araçlarda ortaya çıkan küçük hasarlar, araç değer kaybı endişesiyle araç sahipleri tarafından çoğunlukla göz ardı edilebiliyor. Ancak trafikte yaşanan tampon ve kaporta aksamındaki çizilmeler, göçükler, cam çatlakları, döşemelerde oluşan sigara yanıkları, otomobilin genel görünümüne negatif etki ederken artık birçok kasko poliçesinde ve bazı trafik sigortalarında mini onarım teminatı kapsamında ücretsiz olarak onarılabiliyor.

Sürücüler mini onarım kapsamının farkında değil

Konuyla ilgili görüşlerini aktaran RS Servis Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Erkan Çalışkan mini onarım kapsamında Türkiye’nin önde gelen birçok sigorta şirketiyle anlaşmalı olarak çalıştıklarını belirterek “Kurulduğumuz günden bu yana RS Servis olarak her yıl on binlerce otomobile mini onarım hizmeti veriyoruz. Ancak halen birçok sürücü sahip oldukları bu imkânın farkında değil.” diye konuştu.  

Küçük çaplı onarımlar ikinci el değerini düşürmüyor

Çalışkan, artık birçok kasko poliçesinde “Mini Onarım Teminatı” klozunun bulunduğunu söyleyerek sigortalılara kasko poliçelerine göz atmalarını tavsiye etti. Belirli limitler içinde kalan, küçük çaplı tüm onarımların mini onarım kapsamına girdiğini ve parça değişimi gerektirmediği için de otomobilin ikinci el değerini düşürmediğini vurgulayan Çalışkan, “Kozmetik kusurlar ortadan kaldırıldığı için aksine değeri artar. Her gün trafikte birçok küçük kusuru olan yüzlerce araç görüyoruz. Sürücüler de artık genellikle kaporta hasarlarında boyasız onarımı tercih ediyor. Poliçenizde bu teminat varsa ücretsiz şekilde faydalanabiliyorsunuz. Artık bazı ferdi kaza sigortası ve trafik sigortası ürünlerinde de bu teminat olabiliyor. Aracınız için sigorta yaptırırken özellikle İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız ve teminatlar içinde yoksa ekletmenizi de ayrıca tavsiye ediyoruz. Hasarınız mini onarım kapsamında olabilir, gerekli tespit için RS Servis noktalarına ücretsiz şekilde başvurabilir, ziyaret edebilirsiniz.” açıklamalarında bulundu..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER