26 Şubat 2024, Pazartesi
spot_img

Ray Sigorta borsa kotundan çıkmıyor

raysigortaBorsa kotundan çıkacağı iddialarına ilişkin KAP’ta açıklama yapan Ray Sigorta, borsa kotundan çıkmak için Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği şartların kendilerine uygun hale gelmediğini duyurdu

Ray Sigorta, borsa kotundan çıkacağı iddialarına ilişkin, “Şirketimizin bugün itibarıyla ana ortağı olan Vienna Insurance Grup ve bağlı şirketlerinin ortaklık payı yüzde 94.96’dır. Dolayısıyla şu an itibarıyla, tebliğin ilgili şartları şirketimiz için oluşmamıştır” açıklamasını yaptı.

Ray Sigorta’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan açıklamasında, 3 Temmuz 2014 tarihinde Hürriyet Gazetesi’nde “Olmak ya da Olmamak” isimli haberde, halka açıklığı yüzde 5’in altında bulunan şirketler listesinde Ray Sigorta A.Ş’nin oranının yüzde 4 olduğunun belirtildiğini anımsattı. Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) yayınladığı II-27.1 No’lu Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği’nin şartlarından birinin ana hissedar ve ona bağlı şirketlerin ortaklık payının asgari yüzde 95 olması olduğu vurgulanan açıklamada, “Şirketimizin bugün itibarıyla ana ortağı olan Vienna Insurance Grup ve bağlı şirketlerinin ortaklık payı yüzde 94.96’dır. Dolayısıyla şu an itibarıyla, tebliğin ilgili şartları şirketimiz için oluşmamıştır” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER