19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Ragıp Yergin Liberty Sigorta'dan ayrıldı

ragipyergin (1)

Liberty Sigorta Genel Müdürü Ragıp Yergin görevinden istifa etti. Liberty Sigorta’nın yeni Genel Müdürü ise Defne Türkeş oldu. 

2009 yılından beri Liberty Sigorta’nın marka bilinirliğinin artışında önemli rol alan Yergin’in ayrılığının ardından Defne Türkeş Genel Müdür olarak atandı. Türkeş, yeni görevi öncesinde Liberty Sigorta Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alıyordu.

Yergin, bu akşam düzenlenecek bir kokteyl ile çalışma arkadaşlarına veda edecek.

Ragıp Yergin kimdir?

Çalışma hayatına 1985 yılında Citibank’ta başlayan Yergin, ilerleyen yıllarda Türkiye’nin önde gelen birçok finans kuruluşunda üst düzey yöneticilik yaptı. Yeditepe Üniversitesi’nde 1999-2000 döneminde Executive MBA programında “Bankacılık Politika ve Stratejileri” konusunda öğretim görevlisi olarak görev alan Yergin, Şubat 2001’de Sabancı Holding Finansal Hizmetler Grup Başkanlığı’na geçti ve burada çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulundu. Son olarak Aksigorta, AK Emeklilik, Ak Yatırım ve Ak Portföy Yönetimi Murahhas Üyesi görevlerini sürdüren Yergin, Aksigorta’nın Genel Müdürlük görevi ile birlikte AK Emeklilik’te Yönetim Kurulu Üyeliğini de devam ettirdi. 2005 ylında Aksigorta Genel Müdürlüğü’ne atanan Yergin,  bu görevden 2009 yılında ayrıldı. Yergin, Tarsus Amerikan Koleji’nin ardından girdiği Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu ve ardından ABD’de New York Rennselaer Üniversitesi’nde İş İdaresi ve Endüstri Mühendisliği konularında yüksek lisans yaptı.Evli ve bir çocuğu olan Yergin, İngilizce biliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER