13 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Quick Art Space, Kaan Kemal Öner’in solo sergisine ev sahipliği yapıyor

Quick Art Space, Kaan Kemal Öner’in ilk solo sergisi “Gökyüzünün Karnında(n)” ile sanatseverleri ağırlıyor. Öner’in 7 yıllık çalışmalarından seçilen süreçsel fotoğraflar, Quick Art Space’in atmosferinde izleyiciyle buluşuyor.

Kaan Kemal Öner’in “Gökyüzünün Karnında(n)” başlıklı ilk solo sergisi, Uras Kızıl küratörlüğünde 11 Mayıs – 28 Haziran tarihleri arasında Quick Art Space’te sanatseverlerle buluşuyor. Sergide, Öner’in Kamboçya, Tayland, İzlanda, Güney Afrika, Normandiya, Mazı Köyü gibi farklı yerlerde çektiği süreçsel fotoğraflar yer alıyor. Sanatçının 7 yıllık üretiminden seçilen eserler, sergi kapsamında ilk kez geniş bir kitleyle buluşacak. Serginin mekanı gözetilerek basılan fotoğraflar, nesneler, videolar, ışıklı panolar ve buluntu malzemelerle destekleniyor.

Kaan Kemal Öner, fotoğraf yapma eyleminin bir parçası olarak çeşitli baskı tekniklerini kullanıyor. Kallitype, Cyanotype, Vandyke, Platinum Palladium, Silver Jelatin, Gumoil, Mordançage gibi tekniklerle üretilen fotoğraflar, dijitalin sağladığı kusursuz imgeden ziyade kimyasal tepkimelerin, hataların, rüzgar ve toz gibi çeşitli ortam etkilerinin izlerini taşıyor. Sergide, bozulmalara ve çeşitli müdahalelere maruz bırakılmış fotoğrafların yanı sıra, Öner’in fotoğrafları üzerine yaptığı çizimler ve fotoğrafları üst üste bindirmesi de yer alıyor.

Sergiye paralel olarak düzenlenecek etkinlik programında sergi turu ve sanatçı konuşması da bulunacak.

Quick Tower ve Quick Art Space hakkında

Quick Tower, Viyana merkezli mimar Gerhard G. Feldmeyer-HPP Architekten tarafından denge konseptiyle tasarlanmış ve Aralık 2015’te tamamlandı. Mayıs 2023’te kurulan ve temellerini Quick Tower’ın sürdürülebilirlik, yaşanabilirlik ve fonksiyonellik ilkelerinden alan Quick Art Space, Quick Tower’ın meydanından başlayarak lobi bölümünü kullanarak disiplinlerarası bir yaklaşımla sergi, atölye, performans, konuşma ve deneysel tiyatro gibi etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Kurumun danışma kurulunda ise sanat tarihçisi, akademisyen ve yazar Seza Sinanlar Uslu, kültür yöneticisi, program küratörü ve yazar Emre Erbirer, mimar ve eğitmen Derin Özken, yayıncı ve yazar Kültigin Kağan Akbulut yer alıyor.

Sergi, haftanın her günü 09.00 – 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER