15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

Oracle, yeniliklerini San Francisco’da açıkladı

oracleDünyanın en büyük teknoloji konferanslarından olan Oracle OpenWorld, San Francisco’da gerçekleşti. 60 binden fazla katılımcısı olan etkinlik 28 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında gerçekleşti. Karmaşık yapılar, maliyet, bulut ve dönüşüm teknolojilerinin ele alındığı etkinlikte Oracle, birçok yeniliği de katılımcılarla paylaştı.

Etkinlikte Oracle, artan bulut talebi ile Almanya’da iki yeni merkezi açacağını, Afrika’da ise hükümet ve özel işletmelerin yeni teknolojileri hızla kullanıma almaları nedeniyle, Bilgi Teknolojileri (BT) kullanıcılarına yetenek geliştirme programı kapsamında gerekli becerileri kazandırmayı hedefleyen eğitim insiyatifi başlattığını duyurdu.

Oracle’ın Oracle Open World etkinliğinde duyurduğu diğer yenilikler ise şöyle:
Oracle satış birimlerini “Oracle Data as a Service for Sales” ile güçlendiriyor: Oracle “Oracle Data as a Service (DaaS) for Sales” ile Oracle Bulut Müşterilerine dünyanın en geniş B2B verilerine ulaşım imkanı sunuyor.
Oracle bulutta büyük veri analitiği sunuyor:  Oracle İş Zekası Bulut Hizmeti (Oracle BI Cloud Service), firmaların karar verme süreçlerini daha hızlı ve güvenli bir şekilde yönetmelerini sağlıyor.
Oracle “Exalytics In-Memory Machine X4-4”ü duyurdu: Yeni “Exalytics In-Memory Machine” %50 daha fazla hız, %50 daha yüksek çekirdek işletimi ve %50 daha fazla hafıza sunuyor.
Oracle veritabanı korumasını, sıfır veri kaybı kurtarma cihazı ile yeni bir boyuta taşıyor: Oracle “Zero Data Loss Recovery Appliance”ı piyasaya sundu.
Oracle “JavaOne 2014” etkinliğinde java platformu hakkında en yeni gelişmeleri, “Enterprise Edition” ve “GlassFish Server Open Source Edition 4.1”i duyurdu.
Oracle “Java ME Embedded”in yeni sürümünü piyasaya sundu: “Oracle Java ME Embedded 8.1” IoT pazarında yeni imkanlara ve yeni platformlara erişim sağlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER