27 Şubat 2024, Salı
spot_img

Oracle, ‘OpenDaylight’ın “Gümüş Üyesi” oldu

oracle

Proje kapsamında “OpenDaylight” yazılım ile tanımlanabilen ağ (SDN) özellikleri, Oracle Solaris işletim sistemine entegre ediliyor.

Oracle Solaris 11.2 ile birlikte, işletim sisteminin uygulama odaklı, yazılım ile tanımlanabilen ağ (SDN) yetenekleri, “OpenDaylight SDN” özellikleri ile entegre edilerek büyük bir ilerleme sağlanıyor. Bu entegrason sayesinde, kullanıcıların servis kalitesi artıyor ve uygulamadan disk seviyesine kadar geçerli olabilen, servis seviyesi anlaşmaları (SLA) hayata geçiyor. Bir başka önemli etkisi ise, Oracle Solaris bazlı bulut ortamların yönetimlerinde, “OpenStack” ile birlikte, ortak ve açık tabanlı bir SDN platformu ile yönetim sağlanabiliyor.
Bu entegrasyon ile birlikte, kullanıcılar, Oracle Solaris’in sanallaştırma ve uygulama odaklı SDN teknolojilerini, “OpenDaylight SDN” uyumlu uygulama ve araçlarda kullanabiliyor.

Kullanıcılar, Oracle Solaris’in “OpenStack” sürümü ile birlikte, geniş bir SDN ekosistemi ile Oracle Sparc Sunucuları, Oracle x86 Sunucuları ve Oracle Veri Depolama Ürünlerinden oluşan bulut ortamlarını tek bir merkezden, açık tabanlı ve ortak bir platformdan yönetebiliyor.

Solaris 11’in lansmanından bu yana 5 binden fazla değişik firma, canlı üretim ortamlarını Solaris bazlı bulut ortamlarında çalıştırmakta ve uygulama geliştiriyor.

“OpenDaylight SDN” ve “OpenStack” entegrasyonu ile birlikte, çok daha fazla yeni Solaris bazlı bulut ortamı hayata geçirilebiliyor.

Oracle’ın ‘Gümüş Üye’ olarak katıldığı OpenDaylight Projesi, SDN ve ağ sanallaştırma teknolojilerini geliştirmeyi amaçlayan, endüstri destekli, ortak bir açık kaynak platformudur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER