18 Nisan 2024, Perşembe
spot_img

Optimum’dan iki önemli satın alma

Optimum, CD Motive Bilgi Teknolojileri ve Digilera Bilgi Teknolojileri şirketlerini satın aldığını duyurdu. Optimum, operasyonel ve günlük filo kiralama şirketleri ile sigorta şirketleri için teknoloji, dış kaynaklı iş süreci hizmetleri ve pazar yeri çözümleri sağlıyor.

Teknoloji, dış kaynaklı iş süreçleri ve pazar yeri çözümleri konusunda 2018 yılında 650 bin farklı vakanın yönetimi için katma değerli çözümler sağlayan Optimum, CD Motive Bilgi Teknolojileri ve Digilera Bilgi Teknolojileri şirketlerini satın aldı.

CD Motive Bilgi Teknolojileri: Operasyonel ve Günlük Filo Kiralama şirketleri ile Sigorta Şirketlerine Global işbirlikleri sayesinde otomotiv üretici yedek parça ve işçilik hesaplamalarını sağlıyor.

Digilera Bilgi Teknolojileri: Operasyonel ve Günlük Filo Kiralama ile Sigorta şirketlerine katma değerli yazılım çözümleri ve teknoloji geliştiriyor.

Her iki şirket, Optimum’un Operasyonel, Günlük Araç Kiralama sektöründe sağladığı akıllı, modüler, uçtan uca ve entegre çözümlerini tamamlayıcı roller üstlenecek. Bunun yanı sıra bu satın alma Optimum’un Sigorta sektöründe hızla büyümekte olduğu dış kaynak sağlayıcılığı hizmet faaliyetlerine de katkı sunacak.

Maliyetleri düşürmeyi amaçladık

Optimum Genel Müdür Yardımcısı Salih Zeki Bekiryazıcı, “Otomotiv satış sonrasında sağlamakta olduğumuz çözümlerde uzmanız. Müşterilerimizin temel yetkinlikleri ile ilgili faaliyetleri dışında müşterimize önemli rekabet avantajı sağlıyoruz. Sahip olduğumuz ölçek, uzmanlık, deneyim gibi avantajları, yeni satın aldığımız şirketlerin yetenekleri ile birleştirip çözümlerimizi daha cazip kılmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, müşterilerimiz yeni bir yatırım yaparak ek maliyetlere katlanmak yerine, gerçekleştirmek istediği faaliyeti tedarikçiler yükleniyor. Böylece müşterilerimiz maliyetler açısından önemli avantajlar sağlayacak” açıklamasıyla satın alma sürecini değerlendirdi.

Tamir süreçleri kısalacak

Optimum Yönetici Ortağı Eyal Tarablus ise “Optimum olarak ürünlerimiz ve faaliyetlerimiz ile müşterilerimizin Otomotiv Satış Sonrası Hizmet Sürecinin daha verimli gerçekleşmesi misyonunu taşıyoruz. Bünyemize katılan yeni şirketler ile müşterilerimizin satış sonrası hizmetler sürecini daha etkin kılacağız. Süreçleri olumlu yönde değiştirmeye çalışıyoruz. Ayrıca çözümlerimizi 2019 yılından itibaren uluslararası hale getirdik. Misyonumuzu daha geniş kitlelere yayabilecek olmanın heyecanı içindeyiz” açıklamasıyla satın alma konusundaki memnuniyetini dile getirdi.

Uçtan uca çözümler sağlıyor

Optimum, 2012 yılında yenilikçi, güvenilir ve müşteri odaklı otomotiv satış sonrası çözümleri sağlamak amacıyla kuruldu.  2018 yılı içinde gerçekleşen 650 bin işlem için sağlamış olduğu çözümlerle Operasyonel Filo Kiralama ve Günlük Araç Kiralama şirketlerinin büyük bölümüne… Ve başlıca sigorta şirketlerine modüler, uçtan uca çözümler sağlıyor. 96 çalışanı ve GOSB Teknokent’teki Teknoloji Merkezi ile müşteri ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş 10 farklı Teknoloji, Dış Kaynaklı İş Süreci Hizmetleri ve Pazaryeri ürünleri sunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER