20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Mustafa Savaş, Halk Sigorta YK Başkanı olarak görevlendirildi

mustafa savasHalk Sigorta’nın Yönetim Kurulu görev dağılımı belli oldu. Yönetim Kurulu tarafından Mustafa Savaş Başkan seçilirken, Yusuf Duran Ocak Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevlendirildi.

Halk Sigorta, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı yazılı açıklamada yönetim kurulu görev dağılımı hakkında bilgi verdi. Açıklamaya göre Yönetim Kurulu bugün gerçekleştirdiği toplantı çerçevesinde Mustafa Savaş’ı Yönetim Kurulu Başkanı, Yusuf Duran Ocak’ı Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevlendirildi. Sigorta ve Reasürans ile Emeklilik Şirketlerinin İç Sistemlerine İlişkin Yönetmeliğinin 4. maddesi gereği nihai sorumluluk Yönetim Kurulu’nda olmak üzere Deniz Tekçi İç Sistemlerden Sorumlu Üye olarak belirlendi. Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörün Finansmanının Önlenmesine İlişkin Yükümlülüklere Uyum Programı Hakkında Yönetmeliğin 6. maddesi gereği Yönetim Kurulu’nun bu kapsamdaki yetkilerinin tamamı Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Tekci’ye devredildi. Mustafa Savaş ve Yusuf Duran Ocak, Kurumsal Yönetim Komitesi Üyeleri olarak görevlendirildi.

Açıklamaya göre Yönetim Kurulu ayrıca Deniz Tekci ve Mehmet Hakan Ataş’ın Riskin Erken Saptanması Komitesi Üyeleri olarak, Ahmet Erdoğan ve Ahmet Çakmak’ın Denetim Komitesi Üyeleri olarak, Nurhan Küçükkayalar ve Cenk Niksarlı’nın Ücret Komitesi Üyeleri olarak görevlendirilmesine, Yönetim Kurulu üyelerine birinci derece imza yetkisi verilmesine ve şirketin mevcut imza yetkilerinin aynı şekilde devamına karar verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER