23 Nisan 2024, Salı
spot_img

MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. halka açılıyor

Türkiye’nin sigorta şirketleri iştiraki olan ilk gayrimenkul yatırım ortaklığı MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (MHR GYO) halka arz oluyor.

Maher Yatırım Holding çatısı altında bulunan Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’nın iştiraki MHR GYO, Yapı Kredi Yatırım aracılığıyla ‘Borsadan Satış’ yöntemiyle halka arz oluyor. Halka arzda, MHR GYO’nun çıkarılmış sermayesinin 620 milyon TL’den 827 milyon TL’ye yükseltilmesi nedeniyle oluşan 207 milyon TL nominal değerli hisse, 4,30 TL’den satışa sunulurken halka arz sonrasında MHR GYO’nun halka açıklık oranı ise yüzde 25 olacak.

MHR GYO, halka arz gelirinin tamamını gayrimenkul portföyünün genişletilmesi amacıyla yeni gayrimenkul alımı, kat karşılığı ve hasılat payı karşılığı projelerinin geliştirilmesi ve kentsel dönüşüm projelerinin finansmanında kullanacak.

Faaliyet alanı ofis ve ticari gayrimenkuller

Ofis ve ticari gayrimenkul segmentinde faaliyet gösteren MHR GYO’nun portföyünde İstanbul Ataşehir’deki Quick Tower projesi ile Ankara Çankaya’daki Maidan İş ve Yaşam Merkezi’n de yer alan 3 bağımsız bölüm bulunuyor. Leed Platinum sertifikasına sahip sayılı ofis binalarından olan Quick Tower ve Maidan İş ve Yaşam Merkezi’nin kira gelirleri, doğrusal yöntemle gelir tablosuna aktarılıyor.  TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. tarafından hazırlanan raporlara göre 30.06.2023 tarihi itibariyle MHR GYO portföyünün toplam piyasa değeri 2.880.980.000 TL (KDV Hariç) olarak hesaplanırken raporda Quick Tower’ın piyasa değeri 2.856.245.000 TL (KDV Hariç), Maidan İş ve Yaşam Merkezi’n de yer alan 3 bağımsız bölümün piyasa değeri ise 24.735.000 TL (KDV Hariç) olarak belirtildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER