15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

MetLife yeni ürünü “Koruyucu Meleğim”i piyasaya sundu

koruyucu melegim logoMetLife yeni ürünü ‘Koruyucu Meleğim Ferdi Kaza Sigortası’ ile çocukların eğitim hayatını güvence altına alarak, ebeveynlerin en büyük endişesine çözüm sunuyor.

Ebeveynlerin taşıdığı en büyük endişe, kendi başlarına beklenmedik bir durum geldiğinde çocuklarının eğitim yaşamları ve geleceklerinin belirsizliğe girmesi ihtimalidir. Çocukların geleceğin en önemli teminatı olduğu düşüncesiyle yola çıkan MetLife, Koruyucu Meleğim Ferdi Kaza Sigortası’nı piyasaya sundu. Ebeveynin kaza sonucu vefat etmesi durumunda çocuğu 23 yaşına kadar teminat altına alan bir ürün olan Koruyucu Meleğim,  sadece vefat durumunda değil, ebeveynin kaza sonucu kalıcı sakatlığı durumunda da, çocukları güvence altına alıyor. Ürün, teminat dahilinde ödenecek tutar ile çocuğunuzun eğitim masraflarını karşılayarak eğitim yaşamlarına ara vermeden devam etmelerine olanak sağlıyor.

Koruyucu Meleğim, ebeveynlerin yanı sıra çocukların da başına gelen kazalar sonucunda kalıcı sakatlık söz konusu olduğunda, belirlenen teminat tutarını sigortalının kanuni vasilerine ödüyor. Sigortalı çocuğun kaza sonucu oluşabilecek tedavi masrafları ise, ana teminatın yüzde 10’u oranında sigorta tarafından karşılanıyor. Koruyucu Meleğim Ferdi Kaza Sigortası, ayrıca psikolojik destek, danışmanlık, tıbbi nakil, fizik tedavi, evde bakım hizmeti gibi pek çok konuda da ailelere destek sağlıyor.

‘Koruyucu Meleğim’ sahipleri görme engellilere de destek veriyor

MetLife, ürünün satışından elde edilecek gelirin bir bölümü ile görme engelli öğrencilere yönelik projeleri de hayata geçiriyor. Koruyucu Meleğim Ferdi Kaza Sigortası’nı satın alan müşteriler önemli bir sosyal sorumluluk projesinin de parçası oluyor. Ürünü satın alan müşteriler hem çocuklarının geleceğini teminat altına alıyor hem de görme engelli vatandaşlara destek veriyor.

Altı Nokta Körler Derneği’nin manevi desteği ile hayata geçirilecek projelerden ilki İstanbul’da görme engelli öğrencilerin gittiği 2 okulun kütüphanelerinin düzenlenmesi ve dünya klasiği olan çocuk romanlarının brail alfabesi ile bastırılarak okullara hediye edilmesi olacak. Bu projenin tamamlanmasını takiben, 2014 yılı içinde görme engellilere yönelik diğer bir proje daha hayata geçirilecek.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER