20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

MetLife, ‘Koruyucu Meleğim’ ile çocuklarımızın geleceğini güvence altına alıyor

metlifeTürkiye’nin genç ve başarılı sigorta şirketlerinden biri olan MetLife Emeklilik ve Hayat A.Ş., yeni ürünü Koruyucu Meleğim Ferdi Kaza Sigortası ile çocuklarımızın eğitim hayatını güvence altına alarak; tüm ebeveynlerin gelecekle ilgili en büyük endişesine çözüm sunuyor.

Ebeveynlerin taşıdığı en büyük endişe, kendi başlarına beklenmedik bir durum geldiğinde çocuklarının eğitim yaşamları ve geleceklerinin belirsizliğe girmesi ihtimalidir. Çocuklarımızın, geleceğimizin en büyük teminatı olduğu bilinciyle yola çıkan MetLife, ebeveynleri rahatlatacak yeni bir sigorta paketi geliştirdi: Koruyucu Meleğim Ferdi Kaza Sigortası.

koruyucu melegim logo

Koruyucu Meleğim, ebeveynin kaza sonucu vefat etmesi durumunda çocuğu 23 yaşına kadar teminat altına alan bir sigorta. Bu yeni ürün sadece vefat durumunda değil, ebeveynin kaza sonucu kalıcı sakatlığı durumunda da, çocukları güvence altına alıyor. Teminat dahilinde ödenecek tutar ile çocuğunuzun eğitim masraflarını karşılayabilir, bu şekilde çocuklarınızın eğitim yaşamlarına ara vermeden devam etmelerini sağlayabilirsiniz.

Diğer yandan; çocuğun kaza sonucu kalıcı sakatlığı söz konusu olursa Koruyucu Meleğim bu kez, belirlenen teminat tutarını sigortalının kanuni vasilerine ödüyor. Sigortalı çocuğun kaza sonucu oluşabilecek tedavi masrafları ise, ana teminatın %10’u oranında sigorta tarafından karşılanıyor. Koruyucu Meleğim Ferdi Kaza Sigortası ayrıca psikolojik destek, danışmanlık, tıbbi nakil, fizik tedavi, evde bakım hizmeti gibi pek çok konuda da ailelere destek sağlıyor.


Koruyucu Meleğim sigortası yaptıranlar görme engellilere de destek verecek

MetLife’ın bu yeni sigorta paketini satın alan tüm müşteriler çok önemli bir sosyal sorumluluk projesine de katkı sağlamış olacak. Ürün satışından elde edilecek gelirin bir bölümü ile görme engelli öğrencilere yönelik projeler hayata geçirilecek. Altı Nokta Körler Derneği’nin manevi desteği ile hayata geçirilecek projelerden ilki İstanbul’da görme engelli öğrencilerin gittiği 2 okulun kütüphanelerinin düzenlenmesi ve dünya klasiği olan çocuk romanlarının brail alfabesi ile bastırılarak okullara hediye edilmesi olacak. Bu projenin tamamlanmasını takiben, 2014 yılı içinde görme engellilere yönelik diğer bir proje daha hayata geçirilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER