18 Temmuz 2024, Perşembe
spot_img

Mapfre'den 550 Milyon Euroluk anlaşma

Huertas-MapfreMAPFRE, Avrupa’nın en önemli sigorta firmalarından İngiliz Direct Line Group’un, İtalya ve Almanya’da bulunan bağlı iştiraklerini 550 milyon Euro’ya satın aldı.

1,6 milyon yeni müşteri ve 714 milyon Euro prim kazandıracak bu satın alma işlemi sonucunda MAPFRE, Avrupa’ya olan bağlılığını ve online araç sigortası sektörüne olan yatırımlarını güçlendiriyor.

Satın alınan operasyon, doğrudan araç sigortası segmentinde İtalya’da birinci, Almanya’da ise üçüncü sırada yer alıyor.

MAPFRE, İngiliz sigorta firması Direct Line Group ile firmanın İtalya ve Almanya’da bulunan bağlı iştiraklerini satın almak üzere 550 milyon Euro değerinde bir anlaşma imzaladı.

Yaklaşık yüzde 28 pazar payı ile İtalya’nın doğrudan araç sigortası segmentinde lider olan Direct Line İtalya, bir milyon müşterisinden yılda yaklaşık 500 milyon Euro prim elde ediyor.

Yaklaşık yüzde 13 pazar payı ile Direct Line Almanya ise, Almanya’nın doğrudan araç sigortası pazarında üçüncü sırada yer alıyor. Şirket yaklaşık 600 bin müşterisi ile 200 milyon Euro üzerinde prim üretiyor.

Bu satın alma işlemi ile birlikte İspanyol sigorta devi MAPFRE 1,6 milyon yeni müşteri ve 714 milyon Euro prim elde edecek. Şirket bu sayede Avrupa’ya olan bağlılığını ve online araç sigortası sektörüne olan yatırımlarını güçlendirecek

MAPFRE Başkanı ve CEO’su Antonio Huertas, “İtalya ve Almanya’da satın alınan varlıkların, küresel büyüme stratejimizin iki temel unsurunu desteklemeleri nedeniyle MAPFRE açısından değerlidir. Bu ayaklar; Avrupa’daki varlığımızı güçlendirecek olmaları ve dijital iş yapma şeklimizle olan uyumlarıdır” şeklinde konuştu.

İşlem, ilgili piyasa düzenleyicileri tarafından onay verildikten sonra koşullu resmiyet kazanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER