24 Nisan 2024, Çarşamba
spot_img

MAPFRE Genel Sigorta'dan yol güvenliği semineri

15102014f“Türkiye’nin Karayolu Ulaşımında Yol Güvenliğine Bakışı” Avrupa ve Türkiye’den uzmanlar tarafından masaya yatırıldı

Türkiye’de MAPFRE GENEL SİGORTA işbirliğiyle sosyal sorumluluk projelerini yürüten FUNDACIÓN MAPFRE (MAPFRE Vakfı), her yıl Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde ETSC – Avrupa Güvenli Ulaşım Konseyi ile birlikte gerçekleştirdiği “Uluslararası PRAISE Karayolu Güvenliği Semineri”ni bu yıl ilk kez İstanbul’da düzenledi.

MAPFRE Vakfı’nın faaliyetteki 5 enstitüsünden biri olan “Yol Güvenliği Enstitüsü”nce Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen yol güvenliği uzmanları ile iş dünyası temsilcileri ve akademisyenleri bir araya getirerek bugün İstanbul Hilton Otel’de düzenlenen “Türkiye’nin Karayolu Ulaşımında Yol Güvenliğine Bakışı” başlıklı seminerde bugüne kadar yapılan iyi örnekler ve uygulamalar ile atılan adımlar aktarıldı. (*)

Yol güvenliği işbirliğine dolaylı katkı

MAPFRE Genel Grup CEO’su Serdar Gül’ün açılış konuşmasıyla başlayan seminerde Gül, merkezi İspanya’da bulunan FUNDACIÓN MAPFRE – MAPFRE Vakfı’nın, her yıl “International PRAISE Seminer” etkinliği ile uluslararası Yol Güvenliği İşbirliğine dolaylı katkı sağlamakta olduğuna dikkat çekti.

Gül’ün konuşmasının ardından MAPFRE Vakfı Yol Güvenliği Enstitüsü Başkanı Jesus Monclus da bir konuşma yaptı. Daha sonra birinci oturuma geçildi.

15102014e

“Avrupa Birliği’nde Yol Güvenliği” başlıklı ilk oturumda;
MAPFRE Vakfı Yol Güvenliği Enstitüsü Başkanı Jesus Monclus, Avrupa’da güvenli ulaşımın en önemli otoritesinin bir numaralı ismi Avrupa Güvenli Ulaşım Konseyi – ETSC Başkanı Antonio Avenoso ve Interactive Driving Systems Araştırma Müdürü Will Murray yer aldılar.

Seminer’in ikinci oturumunda ise “Türkiye’de Yol Güvenliği Bilinci” EMBARQ – Sürdürülebilir Ulaşım Merkezi – Türkiye direktörü Arzu Tekir’in moderatörlüğünde BP ve kurumların temsilcileri tarafından ele alındı. Konuşmacılar bugüne kadar yapmış oldukları örnek çalışmaları ve sonuçlarını anlattılar.

Seminer; MAPFRE Genel İK Direktörü Necla Aksoy’un kapanış konuşması ile sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER