25 Şubat 2024, Pazar
spot_img

LÖSANTE’de TSS dönemi başlıyor

LÖSEV’in lösemi ve kanser hastası tüm çocuklara ücretsiz sağlık hizmeti sunan kuruluşu LÖSANTE Hastanesi,  hastaların sağlıkta maddi yükünü azaltabilmesi ve nitelikli sağlık hizmetine ulaşabilmesi için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası anlaşması imzaladı.

Lösemi ve kanser mücadelesi veren tüm çocuklara ücretsiz sağlık hizmeti sunan ve bugüne kadar binlerce Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuğun sağlığına kavuşmasını sağlayan LÖSANTE Hastanesi, hastalarının beklenmedik sağlık sorunlarına karşı düzenli kontrollerini yaptırabilmesi, sağlıkta maddi yükünü azaltabilmesi, tıbbi faturalar altında ezilmemesi ve nitelikli sağlık hizmetine erişimi kolaylıkla sağlayabilmesi için harekete geçti.

Kurum bu kapsamda sağlık problemlerine karşı kendini ve ailesini güvence altına almak isteyenler için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) anlaşmasına imza attı.

Hedef yüzde yüz başarı

Lösemi hastası çocukların tedavisinde yüzde 94 başarıya ulaşan ve yüzde 100 başarı hedefiyle çalışan LÖSANTE Hastanesi, tedavi gören çocukların ücretsiz tedavilerini sağlamanın yanı sıra tedavi için şehir dışından gelen ailelerin ekonomik kaygılarını azaltmak amacıyla Lösemili Çocuklar Köyü’nde barınma ihtiyaçlarını da karşılıyor. Çocuk ve yetişkin fark etmeksizin tüm hastalara kardiyolojiden yeni doğana, onkolojiden kadın doğuma, acil servisten yoğun bakımlara, diş ünitesinden kozmetik dermatolojiye kadar bütün branşlarda hizmet veren hastanede erken tanı ve tedavide büyük öneme sahip yüksek teknolojik cihazlar kullanılıyor. Bu sayede biyopsi yapılması mümkün olmayan lezyonların değerlendirilmesi, metastaz varlığının araştırılması, düşük doz radyasyonla yüksek çözünürlüklü görüntüler elde edilmesi, yumuşak doku görüntüleme sayesinde komplikasyon kontrolü yapılması sağlanıyor. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER