17 Haziran 2024, Pazartesi
spot_img

KOBİ lerin tüm ihtiyaçları sektörlere özel paket poliçemizde

semsiyeEsnek yapıları ile ülke ekonomisine katma değer yaratan ve ihracat içinde önemli paya sahip olan KOBİ’ler için sigorta güvencesi büyük önem taşır. Sigorta şirketlerinin KOBİ’lere özel olarak sunduğu paket poliçeler ise yıllarca verilen emeklerin boşa gitmemesini, işlerin durması halinde bile kâr kayıpları yaşanmamasını, işletmelerin devamlılığının sağlanmasını ve rekabete kalındığı yerden devam edilebilmesini sağlıyor. Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez, yapılan tahminlere göre, sektörde KOBİ’lerin sigortalılık oranının yüzde 15 civarında olduğunu söyledi. “Bu açıdan değerlendirdiğimizde pazarda hala ulaşılamamış potansiyel müşterilerin olduğunu görüyoruz” diyen Sönmez, sigorta şirketlerinin bankalarla işbirliği yapması ve birlikte çok yönlü finansal hizmetler tasarlamalarının sigorta sektörü için önemli bir avantaj olduğunu söyledi. Sönmez, “Bankaların, KOBİ’lere özel çözüm paketleri ile beraber sigorta paketleri önermeleri de bu işletmelerin sigortalanma ihtimalini artırıyor” dedi.Sönmez, sigorta bilincinin henüz gelişmemiş olmasının, bu tür işletmelerin, poliçe teminat ve özel şartlarını iyi irdeleyememesi ve sadece ödeyecekleri prime bakarak satın alma kararı vermeleri sonucunda özellikle hasar durumunda sorunlar yaşandığına dikkat çekti.

Sönmez, KOBİ’lerin piyasadaki olumsuz gelişmeler ve ekonomik krizler karşısında daha kırılgan bir yapıya sahip olmalarından dolayı beklenmedik olaylar, hasarlar ya da kazalar söz konusu olduğunda KOBİ’lerin varlıklarını çok daha hızlı ve kolay şekilde yitirebileceklerini söyledi. Ayrıca Sönmez, iç ve uluslararası piyasada etkin ve güçlü bir şekilde yer almaları için KOBİ’lerin sigorta güvencelerinin olması gerektiğini vurguladı.

“Son derece geniş bir teminat yelpazesine sahibiz”

“Şirketimizin, KOBİ’ler için temel olarak sunduğu KOBİ Sektörel Paket sigorta poliçesi ürünü bulunuyor. Ürünümüz; faaliyet konusuna göre farklılaşan ihtiyaçların kapsamı ve ürün ismi özelleşecek şekilde hazırlanmış, son derece geniş bir teminat yelpazesine sahip” diyen Sönmez, ürünün gelen talepler ve sektörde ortaya çıkan sigorta ihtiyaçlarının analizinin sonucunda oluşturulduğunu belirtti.

Sönmez, KOBİ Sektörel Paket poliçeleri ile yangın, infilak, sel, fırtına, dahili su, hırsızlık ve deprem gibi risk poliçelerinin yanında, ihtiyaçlara ve faaliyet gösterilen alanlara özel teminatlar da sunduklarını söyledi. “Eczane, Noter, Turistik Tesis, Plaza, Market, Sağlık Kurumları, Güzellik Merkezi, Eğitim Kurumları, AVM ve Gıda” sektörel paket poliçeleri ile de, müşterilerine genişi bir yelpaze sunan ürünün böylece daha esnek ve modüler bir yapıya kavuştuğun belirten Sönmez, “KOBİ’lerin ihtiyaç duydukları ve her an yararlanabilecekleri yeni asistans hizmetlerini de ekledik. Anadolu Acil Sağlık Hizmetleri sayesinde, tıbbi danışmanlık, acil sağlık hizmetleri, acil kara ambulansı hizmeti ve acil hekim hizmetlerinden yararlanabilirler. Benzer şekilde güncellenen bir diğer asistans hizmet olan Anadolu Hizmet İşyeri, KOBİ’lere yönelik geliştirilen çözümlerle ön plana çıkıyor” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER