19 Temmuz 2024, Cuma
spot_img

Kayseri Ticaret Odası’dan acentelere uyarı

mahmut hicyilmazKayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, acentelerin bir an önce KTO’ya başvurarak mevzuat açısından gerekli değişiklikleri yapması konusunda uyarıda bulundu.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Sigorta Acenteleri Yönetmeliği ve Sigorta Acenteleri Yönetmeliğinin Uygulanmasına ilişkin Genelge ile ilgili açıklamalarda bulundu. Hiçyılmaz, 22 Nisan 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sigorta Acenteleri Yönetmeliği ile Hazine Müsteşarlığı tarafından 22 Mayıs 2014 tarihinde yayımlanan Sigorta Acenteleri Yönetmeliğinin Uygulanmasına ilişkin Genelge çerçevesinde eski yönetmeliğin tamamen yürürlükten kaldırıldığını belirtti.

Hiçyılmaz açıklamasında, “Buna göre sigorta acentelerinin fiziki mekan şartlarında, müdürlük hisse oranlarında, eğitim düzeyi ve mesleki deneyim sürelerinde, Teknik Personel ve Yardımcı Teknik Personellerin eğitim düzeyi ve mesleki deneyim sürelerinde, Sigortacılık Eğitim Merkezi şartı gibi kritik konularda değişiklikler yapılmıştır. Mevcut levhaya kayıtlı acentelerin bu bilgilerini 22 Ekim 2014 tarihine kadar güncellemeleri menfaatleri gereğidir” dedi.

Acentelerin, müdürlük ve teknik personel şartlarını 22 Ekim 2014 tarihine kadar güncellemeleri ve mevzuata uygun hale getirmeleri gerektiğini ifade eden Hiçyılmaz, “Üyelerimizin levha durum bilgilerini öğrenmek ve mevzuat açısından gerekli değişiklikleri yaptırmak için Odamız bünyesinde bulunan Sigortacılık Birimine başvurmaları gerekiyor” diye konuştu.

HABER3.COM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER