15 Temmuz 2024, Pazartesi
spot_img

Kasko’da erkekler kadınları beşe katladı

Serdar_DincaslanSigortam.net’in son bir yıl içerisinde kaydettiği rakamlara göre, erkekler kadınlardan beş kat daha fazla kasko satın alıyor. Kadınlar ise erkeklere göre daha pahalı kasko ürünlerini tercih ediyor

2001 yılında kurulan Sigortam.net, Türkiye’deki online ve telefon üzerinden sigorta satışı ve karşılaştırması hizmeti sunan ilk şirket olma özelliğini taşıyor. 2014 yılında 13. yaşını kutlayan Sigortam.net, kurulduğu günden bu yana 1.8 milyon müşteriye, Türkiye’nin en büyük sigorta şirketlerinin kasko, trafik sigortası, özel sağlık sigortası ve konut branşlarındaki tekliflerini sunmaya devam ediyor.

13 yıllık tecrübesiyle alanında bir ilke imza atan Sigortam.net’in İcra Kurulu Başkanı Serdar Dinçaslan şunları söylüyor: “Türkiye’nin ilk online sigorta şirketi olarak 13. yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Geriye dönüp baktığımızda sigorta tekliflerinde kasko ve zorunlu trafik sigortalarının online sigorta satın alma alışkanlıklarında açık ara önde olduğunu ifade edebiliriz. Portföyümüzde otomobil sigortalarının yaklaşık yüzde 75’lik bir payı bulunuyor. Zorunlu olması nedeniyle sigorta sektöründe olduğu gibi, Sigortam.net’te de trafik sigortasıyla ilgili talepler adetsel bazda ilk sırayı alıyor. Türkiye’nin internet ve mobil kullanımı her geçen gün artan nüfusu, internetten sigorta yaptırma tercihinin toplam e-ticaret içerisindeki payının günden güne artması, online karşılaştırma ve satışın gelişen bir trend olması gibi gelişmeler sonucunda internet sigortacılığının önümüzdeki dönemde çok hızlı büyüyeceğini tahmin ediyoruz. Sigortam.net olarak önümüzdeki iki yıl içinde, ciromuzu 3’e katlamayı amaçlıyoruz.”

Yaş ve cinsiyete göre kasko oranları

Dinçaslan son bir yılda Sigortam.net üzerinden poliçe alanların yaş, cinsiyet ve tercih önceliklerini açıklayan istatistiksel verileri de özetledi. Sigortam.net verilerine göre, platform üzerinden araçlarına kasko sigortası yaptıranların yüzde 34’lük bölümünü 35-44 yaş arasında erkekler oluşturuyor. Kadınlarda ise, kasko poliçesi satın alanların ağırlığını yüzde 9’luk oran ile yine 35-44 yaş arasındakiler oluşturuyor. Kadınlar ve erkekler genelinde en fazla kasko poliçesini 25-44 yaş arasındaki tüketiciler satın alıyor. Rakamlara göre erkekler kadınlardan beş kat daha fazla kasko poliçesi alıyor. En çok poliçe satın alınan 35-44 yaş aralığında ise kadınların aldığı kaskolar erkeklere göre yüzde 14 daha pahalı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER