18 Temmuz 2024, Perşembe
spot_img

Kamyoncular sigorta ücretlerini protesto etti

semsiyeKamyoncular, artan mazot ve sigorta ücretlerini protesto etmek için kontak kapatma eylemi başlattı. Kamyoncular, protesto eylemine katılmayan diğer kamyoncuların da garajdan çıkışlarına izin vermedi.Orhanlı Mahallesi’nde bulunan İstanbul Nakliyeciler Sitesi’nde bir araya gelen yaklaşık 200 kamyoncu, artan motorin fiyatları ve yüksek sigorta ücretleri nedeniyle iş yapamaz duruma geldiklerini ileri sürerek kontak kapatma eylemi başlattı.Dün saat 11:00 sıralarında kamyon garajı önünde toplanan kamyoncular, şoförler odasının kendilerine sahip çıkmadığını da söyleyerek ‘hakkımızı isteriz’ şeklinde slogan attı.

Eyleme Türkiye genelinde katılım oldu

Kamyoncular, artan motorin fiyatları ve yüksek sigorta ücretlerinin yanı sıra lojistik sektöründe çalışan firmalara vergisiz motorin verildiğini, bunun kendilerine de uygulanmasını istedi. Kamyoncular, yurtdışına C2 belgesiyle çalışan nakliyecilerin yurtiçinde nakliyecilik yapmalarına karşı olduklarını belirterek bunun engellenmesini istedi. BAĞ-KUR borçlarını da ödeyemez duruma geldiklerini belirten kamyoncular, yol boyunca defalarca trafik ekipleri tarafından durdurularak yüksek meblağlarda ceza kesildiğini söyledi. Kamyonlarına lastik dahi alamayacak duruma geldiklerini belirten kamyoncular, eyleme Türkiye genelindeki tüm kamyoncuların destek vermelerini istedi.

Sorunları düzeltilene kadar kontak kapatacaklarını belirten kamyoncular, nakliyeciler sitesinden iş için çıkış yapmak isteyen kamyonlara da engel oldu.Haberler.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER