24 Mayıs 2024, Cuma
spot_img

İttifak Holding çalışanlarına MetLife’tan grup emeklilik planı

MetLife ve İttifak Holding arasında yapılan protokol ile oluşturulan işveren katkılı grup emeklilik planı kapsamında çalışanlar BES’e katıldı. Türkiye’nin genç ve başarılı emeklilik şirketlerinden biri olan MetLife Emeklilik ve Hayat,  farklı sektörlerde bulunan yatırımları, ürettiği yüksek seviyede istihdamı ve yakaladığı istikrarlı gelişim ivmesi ile ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunan İttifak Holding ile çalışanlarına yönelik grup emeklilik planı oluşturulması için protokol imzaladı. İttifak Holding genel merkezinde yapılan protokol törenine MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, DenizBank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Aydoğdu ve İttifak Holding İcra Kurulu Başkanı Tahir Atila katıldı.

Katkı payına Holding desteği
Türkiye’de banka sigortacılığının en iyi uygulayıcılarından DenizBank’ın desteğiyle MetLife ve İttifak Holding arasında yapılan protokol ile oluşturulan grup emeklilik planı kapsamında, Holding tarafından her ay belirlenen katkı payı tutarı çalışanların bireysel emeklilik hesaplarına yatırılacak. Çalışanlar, işveren katkısının yanında kendileri de ödeme yapabilecek ve katkı payı tutarını yükseltebilecek. Esnek ödeme imkânlarının sağlandığı işveren katkılı grup emeklilik planı ile İttifak Holding çalışanları da MetLife üzerinden bireysel emeklilik sistemine dâhil oldu.

Yeni iş birlikleri planlanıyor
Deniz Yurtseven, yapılan protokolle ilgili yaptığı açıklamada, “Aynı zamanda Borsa İstanbul’da da işlem gören İttifak Holding’le grup emeklilik planları kapsamında DenizBank’ın da desteği ile önemli bir iş birliğine imza attık. İttifak Holding grup emeklilik planı kapsamında bireysel emeklilik sistemine 3 binin üzerinde çalışan dâhil edildi. Holding çalışanları kendi yatırdıkları katkı payı tutarının yüzde 25’i kadar da devlet katkısı alabilecekler. 2014 yılında MetLife olarak, İttifak Holding gibi Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayan kuruluşlarla yeni iş birliklerine gitmeyi planlıyoruz. İttifak Holding’e grup emeklilik planlarında MetLife’ı tercih ettikleri için teşekkür ediyoruz, hayırlı olsun” dedi.

Çalışanlarımızın geleceğine yatırım yapıyoruz
Tahir Atila ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İttifak Holding olarak çalışanlarımızın geleceğini her zaman ön planda tutuyor ve onların geleceğine yatırım yapıyoruz. Bu yaklaşımla Türkiye’de önemli bir potansiyeli olan Bireysel Emeklilik Sistemi’ne MetLife ile adım atarak çalışanlarımızı tasarrufa yönlendiriyoruz. Attığımız bu adım, ücret paketi modelinin geliştirilmesi bakımından önemli bir adımdır ve İttifak olarak Anadolu’da bu konuya öncülük eden kurumların başında geliyoruz.” Anlaşma kapsamında İttifak Holding ve çalışanlarının yatırdıkları primlerin, MetLife bünyesinde oluşturulan helal fonlarda değerlendirileceğini belirten Atila, “MetLife Emeklilik ve Hayat’a gösterdikleri iş birliği için teşekkür ediyoruz. Çalışanlarımızın ücret standartları ve sosyal haklarını her zaman daha avantajlı kılmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER