23 Nisan 2024, Salı
spot_img

İŞ’TE OL AKADEMİ sektöre yetenekli çalışanlar kazandıracak

Sigorta sektöründeki istihdam açığını yetkin ve yetenekli çalışanlar ile karşılayacak İŞ’TE OL AKADEMİ’nin açılışı, 21 Şubat’ta 400’e yakın sektör temsilcisinin katılımıyla gerçekleşti.

Sigorta sektöründeki istihdam açığını yetkin ve yetenekli çalışanlar ile karşılamayı hedefleyenİŞ’TE OL AKADEMİ açıldı. 21 Şubat Çarşamba günü, 400’e yakın sektör temsilcisinin katılımı ile gerçekleştirilen açılışa İŞ’TE OL AKADEMİ Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Reyhan Armağan ve ekibi ile sigorta şirketlerinin Ankara’daki bölge müdürlüğü çalışanları, sigortacılık meslek komitesi üyeleri, bankacılık ve sigortacılık bölümlerinden akademisyenler ve sigorta acentelerin katıldı. Törende açılış kurdelesini Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ve Cumhurbaşkanlığı Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurul Üyesi, eski Milletvekili Dr. Osman Coşkun kesti.

20-35 yaş arası kişilere eğitim imkanı

Sigortacılık yapan veya sigorta ve finans sektöründe çalışan mevcut personelin gelişim alanlarını tespit edip iyileştirilmesi amacı ile sigorta sektöründe 20 yılı aşkın faaliyet gösteren ve sektörün önemli oyuncularından olan bir sigorta grubunun önderliğinde kurulan İŞ’TE OL AKADEMİ, sigortacılık mesleğini yapmak isteyen 20-35 yaş aralığındaki kişileri, profesyonel eğitmen kadrosu ile teorikte, iş başı eğitimleri ile de pratikte uzman sigortacı yaparak büyük ve kurumsal sigorta şirketlerinde çalışma fırsatını ve sigorta acentesi olarak birer meslek erbabı olarak kendi işini yapma imkanını sağlayacak.

Garanti iş fırsatı

İŞ’TE OL AKADEMİ insanı merkeze alan, fiziksel ve teknolojik çözümleriyle, sürekli öğrenme ve gelişim modülleri oluşturarak sektörel tüm paydaşlara değer katmayı hedefleyen, ihtiyaçları karşılayan ve çalışan kalitesini artıran eğitim ve gelişim programları düzenlemenin yanı sıra sigorta şirketlerine insan kaynakları ve eğitim danışmanlık hizmeti de sunacak.

Bireysel Emeklilik Sistemi, Hayat Sigortacılığı, Sağlık Sigortaları, Kaza Sigortaları, Mühendislik Sigortaları, Yangın Sigortaları, Finansal Sigortalar, Hasar ve Tazminat Süreçleri Eğitimlerini profesyonel eğitmen kadrosu ile teorikte, iş başı eğitimleri ile de tecrübe kazanımı laboratuvarlarında uygulayacak olan akademi, teknik yetkinliklerin yanı sıra kişisel gelişim ve satış eğitim modülleri ile de sigortacı adaylarının yeteneklerini artırarak sektöre hazır hale getirecek. Nitelikli personel gerekliliğini ve talebini sigorta şirketleri, brokerleri ve acenteleri ile protokoller yaparak karşılayarak kursiyerlerine de garanti iş fırsatı sunacak.

Yeni başlayanlara ve uzmanlara özel eğitim programları

İŞ’TE OL AKADEMİ eğitim programları, STEP “Sigortacılığın Temel Eğitim Programı” ve USTA “Uzman Sigortacının Eğitim Programı” olarak temelde iki başlıkta toplanıyor.

“Sigortacılığın Temel Eğitim Programı” STEP ile, adayları uzman bir sigortacı yaparak eğitim bitiminde anlaşmalı kuruluşlarında işe başlama imkanını sunuyor. Süreç̧ sonunda bir meslek erbabı olarak kendi işinin patronu olmak isteyen sigortacı adaylarının ise sigorta acentesi olma yönünde mentoru oluyor.

İş garantili ve toplamda 240 saatlik bir eğitim programı olan STEP “Sigortacılığın Temel Eğitim Programı” ise 3 ay süreyle hafta içi 09.30-12.30 saatleri arasında İş’te Ol Akademi Aşağı Öveçler Kampüs binasında 5 gün devam ediyor.

USTA “Uzman Sigortacının Eğitim Programı”, sigorta ve finans sektörü temsilcilerine ileri düzey eğitim programları uyguluyor. Sigorta teknik branş eğitim programları ile yetkinlik kazanımı, kişisel gelişim eğitimleri ile yetenek çıkarımı amaçlanan eğitim programlarımızı modüler sitemde uygulayarak nokta atışı gelişimi hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER