16 Haziran 2024, Pazar
spot_img

Işık Sigorta dan üçüncü çeyrekte 15,8 milyon TL net kar

recepkocak1Işık Sigorta Genel Müdürü Recep Koçak, 2013’ün üçüncü çeyreği sonunda 134 milyon TL prim üreterek, geçen yılın aynı dönemine oranla üretimlerini yüzde 12,5 artırdıklarını ve yılın bu döneminde 15,8 milyon TL de net kar elde ettiklerini açıkladı.

Işık Sigorta’nın 2013 yılının 9. Ay mali sonuçlarını değerlendiren Genel Müdür Recep Koçak,  şimdiye kadar doğru bildikleri ve inandıkları şeyleri yapmaya çalıştıklarını, istikrar ve güven ilkesiyle hareket ederek sağlıklı, güvenilir ve karlı bir şirket haline gelmeyi hedeflediklerini bunu da başardıklarını, geçen yılın aynı dönemine göre %12,5 büyüme kaydederek, 3. Çeyrek itibariyle 15,8 milyon TL Net Kar kar elde ettiklerini açıkladı.

Koçak, dengeli ve karlı portföy yapısı, doğru risk seçimi, etkili hasar kontrolü ve verimlilik esaslı stratejilerimiz sayesinde yılın 3. çeyreğinde portföy dağılımı açısından istediğimiz sonuçlara ulaştık. Bundan sonra branşlar bazında dağılımı motor dışı branşlar lehine daha da artırarak sağlıklı, sürdürülebilir ve sonuçları öngörülebilir büyümeyi gerçekleştirmek hedefindeyiz dedi.
Şirket üretiminde kasko branşı üretim artışının bir önceki yıl ile karşılaştırıldığında %28, trafik branşı üretim artışının ise %-2,1 gerçekleştiğini kaydeden Koçak, yangın branşındaki artış oranının %24 olduğunu söyledi.

Geçen yılın aynı döneminde 2.7 milyon TL olan teknik karın, 2013 yılının 9. ayı itibariyle 20,1 milyon TL’lik kâra dönüştüğünü ifade eden Koçak, sektördeki rekabet nedeniyle sigorta şirketlerinin teknik kârlılığı yakalamasının ve korumasının çok zorlaştığını ancak Işık Sigorta’nın yıllardır bunu gerçekleştiren ve başaran şirketlerden biri olduğunu kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON EKLENEN HABERLER